19.5 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Modayı Takip Etmek

Moda dediğimiz şey sürekli değişmektedir. Eğer modaya uymak istiyorsanız, modayı sürekli olarak takip etmelisiniz. Bir önceki sezonda moda olan bir giysi ya da ayakkabı bu sezonda modanın yanından geçmiyor bile olabilir. Gerçi moda nedir? Kim belirler? Bu konularda tartışılır ama özellikle medyada moda olarak adlandırılan bir ürünün kısa sürede birçok kişi tarafından alındığı ve kullanılmaya başlandığı bir gerçektir. Tabi bu ürün yayılınca modası da giderek azalmakta ve bir süre sonra moda olmaktan çıkmaktadır.

Modayı takip etmek, bir ürünün moda olacağını öğrenmek ve ilk kullananlardan olmak için önemlidir. Erkekler için moda pek önemli olmasa da kadınların büyük bir kısmı modayı yakından takip etmekte ve modaya uygun ürünler; özellikle de giysileri ve ayakkabıları tercih etmektedirler.

Modayı medyadan ve özellikle de moda dergilerinden takip edebilirsiniz. Örneğin o yaz sezonunun modası birkaç ay önceden belli olmaktadır. Bu nedenle sezona girmeden önce ürünlerinizi aramaya başlayabilirsiniz.

Modayı takip etmek ve modaya uymak demek biraz masraf demektir. Bu nedenle modayı genelde maddi durumu iyi olanlar takip etmektedirler. Moda olan ürünlerin fiyatı aynı kalitedeki diğer ürünlere oranla birkaç kat fazla olabilmektedir. Eğer modaya uymak istiyorsanız artık bu maddi yükü kabul edeceksiniz. Yapacak başka bir şey yok.

Modaya uymak genelde şık görünümle orantılı olarak düşünülmektedir. Tabi ki modaya uymak şık görünmenizi sağlayabilir. Fakat o dönemde modaya uygun olmayan bir giysi ya da ayakkabı ile de gayet şık görünebilirsiniz. Bu tamamen sizin doğru tercihlerinize ve kendinizi doğru bir şekilde göstermenize bağlı bir olaydır.

Son olarak modayı takip etmek oldukça zahmetli ve masraflı bir uğraştır. Modayı takip ederek şık görünebilirsiniz. Fakat sizin güzelliğiniz başka şekillerde de gösterilebilir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular