28.7 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 21, 2022

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Mutluluk Çubuğu Fiyatları

Mutluluk Çubuğu erkeklerde yaşlanmaya veya bir takım sağlık sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme sorunudur. Mutluluk çubuğu tedavi yöntemi ile çözüm bulunmaktadır. Tıbben ismi penil protez olan tedavi yöntemin de doğal olarak gerçekleşmeyen sertleşme problemi için penis içine yerleştirilen çubuk yardımı ile sertleşme sağlanmaktadır. Mutluluk çubuğu eğilip bükülmesi için silikon malzemeden yapılan bir çubuk olmaktadır.

Cinsel ilişki esnasında her hangi bir sorun yaşanmaması için penis içerisine iki adet silikon çubuk yerleştirilmektedir. Şekil olan da silindir biçim de olan mutluluk çubuğu penis üzerinden açılacak kesiler yardımı ile bir sağ bir de sol tarafa olmak üzere iki adet yerleştirilir. Bu tedaviden yararlanan hastalar da dışarıdan böyle bir protez takıldığı belli olmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Türleri

Bu protez tedavisin de 3 farklı çubuk bulunmaktadır. Her bir türün işlevi ve faydası farklıdır. Protez türleri şu şekildedir.

– Bükülebilir protezler: Dayanıklılığı sebebi ile sık tercih edilen türlerden biridir. Üstelik kullanım açısından da çok pratik ve rahat, aynı zaman da ucuz olan bir protez olmaktadır. Kullanımı aşağı ve yukarı bükülebilir biçimde dizayn edilmiştir. Bu mutluluk çubuğu bazı kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Bunun nedeni protezin sabit olarak sürekli sert biçimde kalmasıdır. Bu dezavantaj günlük hayatta erkeklerin hayatını son derece olumsuz durumlardan biri olmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Fiyatları

– İki parçalı şişirilebilir (pompalı) protezler: Kullanım olarak en estetik ve gerçeğe yatkın olan protez türünde bir mekanizma yardımı ile ilişki esnasında sertleştirilen penis, ilişki sonrasında yine aynı mekanizma yardımı ile sertleşme giderilir ve penis normal halini alır. Gerçeğe en yakın sistemden biri olan mutluluk çubuğu maliyet açısından en yüksek maliyete sahip protez türüdür. Ayrıca bir mekanizma sistemi olduğu için de bozulma oranı daha yüksek olan bir protezdir.

-Üç parçalı şişirilebilir (pompalı) protezler: Bu yöntem iki parçalı protez sistemine benzer biçimde çalışmaktadır. Ancak bu sistem de mesaneye yakın bir bölgeye yerleştirilen su deposu ile penisin daha hızlı sertleşmesi sağlanmaktadır. Maliyeti en yüksek ve bozulma oranı da en yüksek olan protez penil türü bu olmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavi yöntemi sertleşme problemi yaşayan tüm hastalara uygulanabilmektedir. Ancak kişiler de idrar yolların da enfeksiyon bulunması takdir de bu tedavi uygulanamamaktadır. Ayrıca mutluluk çubuğu doğal yollar ile sertleşme sağlanmadığında uygulanan bir yöntemdir. Eğer kişide özellikle nörolojik bir rahatsızlık söz konusu ise mutlaka öncelikle bu rahatsızlık tedavi edilmelidir. Yaş olarak da bu mutluluk çubuğu için üst sınır 70 olmaktadır.

Daha ileri yaşlarda ki hastalar da bu tedavi yönteminin uygulanması doğru bulunmamaktadır. Son olarak tedavi uygulanacak hastalar için tedavi uygulanmadan önce kişinin eşinden onay alınması şartı bulunmaktadır. Eşi onay vermeyen hastalar bu tedavi yönteminden faydalanamamaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için mutlulukcubugu.com.tr/iletişim adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular