15.7 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 14, 2022

Neden Lazer Epilasyon

lazer epilasyon

Neden Lazer Epilasyon

Ülkemizde gerek bayanlar gerekse de erkekler istenmeyen tüylerinden oldukça şikayetçidir. Bu istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen milyonlarca kişinin ise ilk olarak tercih ettikleri yöntem epilasyondur. Ancak epilasyonun oldukça farklı uygulamaları bulunmaktadır. 1997 yılında ilk olarak Amerika’da bulunan ve günümüzde dünya üzerinde milyonlarca kişinin tercih ettiği lazer epilasyon, günümüzde en popüler epilasyon uygulamalarıdır.

Lazer epilasyon operasyonlarının temel işlevi lazer ışınlarının istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgenin kıl köklerini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Neden lazer epilasyon yaptırmalıyım diye kendi kendinize soruyor iseniz istenmeyen tüylere kalıcı olarak son vermesi yeterli bir cevap olacaktır. Kalıcı olarak çözüm isteyen kişilerin lazer epilasyona ihtiyaç duydukları görülür iken bu ameliyatları tercih etmeden önce dikkat edilmesi gereken nokta bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri aşağıdaki gibidir;

1)     Doğru Klinik: Lazer epilasyon ameliyatları gerekli önemler alınarak yapıldığı takdirde oldukça güvenilirdir. Eğer istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak istiyorsanız ve bunun için lazer epilasyonu tercih ediyorsanız tam olarak güvenlik önlemi alınmış olan kliniklerde bu ameliyatları olmanız gerekmektedir.

2)     Doğru Doktor: Lazer epilasyon ameliyatları sadece uzman doktorlar tarafından yapılmalı, yapılmaktadır. Bu yüzden lazer epilasyon ameliyatı gerçekleştirecek olan doktoru oldukça uzun araştırmaların ardından seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimde doktorun sertifikaları ve daha önce yapmış olduğu ameliyatlar göz önüne alınmalıdır.

Lazer epilasyon ameliyatları ortalama 2-3 saat sürmektedir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için lazer epilasyon merkezlerine başvurmalısınız. Bu süre sizin vücudunuz ile alakalı olarak artabilir de azalabilir de. Lazer epilasyon ve diğer konular hakkında google’dan araştırabilirsiniz.

Önceki İçeriksaglık
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular