17 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024

Nişan Bohçasında Neler Olur?

Evlilik hazırlıkları kapsamında birçok bölgedeki geleneklerden birisi de nişan bohçasıdır. Kız tarafı ve erkek tarafı karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlarlar ve diğer tarafa gönderirler. Tabi ki bu nişan bohçasını hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Nişan bohçasının içeriği, süslenmesi ve gönderilmesi farklı bölgelerde değişiklik gösterse de bazı hususlara dikkat edilmelidir.

İlk olarak kız tarafının hazırlayacağı nişan bohçasına bir göz atalım. Kız tarafının hazırladığı bohçada; iç çamaşırı takımı, pijama, gömlek, kravat, kemer, çorap, tıraş seti ve parfüm yer almalıdır. Bunun dışında bölgelere göre bu eşyaların yanına başka eşyalarda eklenebilir. Aynı zamanda sadece damat adayı için değil; kayınpeder ve kayınvalide içinde eşyaların gönderilmesi uygundur. Yine nişan bohçasını gönderirken; güzel desenli bir bohçaya sarılmalı ve kurdeleler ile süslenerek gönderilmelidir.

Erkek tarafının hazırlayacağı bohça ise; iç çamaşırı, gecelik, sabahlık, etek, ceket, ayakkabı, çanta, elbise, makyaj seti ve parfüm içermelidir. Yine aynı şekilde güzel bir bohça ile sarılmalı ve süslenmelidir. Bu şekilde kız tarafına hediye edilmelidir.

Evlilik öncesi dönemindeki güzel adetlerimizden olan nişan bohçasını yaşatmayı birçok bölgemiz sürdürmektedir. Sizlerde karşı tarafı bu şekilde mutlu edebilirsiniz.

Nişan Bohçası Modelleri

nişan bohçası modelleri

nişan bohçası modelleri

nişan bohçası modelleri

nişan bohçası modelleri

nişan bohçası modelleri

nişan bohçası modelleri

nişan bohçası modelleri

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Konular