27 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 23, 2022

Özel Davetlerde Kullanabileceğiniz Abiye Şal Modelleri

Yaz olması sebebiyle artan düğünler, nişan törenleri, kına geceleri sebebiyle birçok özel geceye katılmak mecburiyetinde kalınıyor. Zaten kadınlar için ne giyeceğini seçememek büyük bir sorun oluyor. Elbise giyilse üzerine hangi şal takılacak sorusu aklı kurcalarken kullanmak istediğiniz şalın sizde bulunan hiçbir elbiseye uymadığı olmuştur. O yüzden abiye şal seçiminiz her zaman düz renklerden yana olmalıdır. Siz kıyafetiniz ile parlarken bırakın abiye şalınız da uyumu ile göz kamaştırsın.

Abiye Şal Kumaşları ve Özellikleri

Abiye şalseçiminde diğer bir önemli husus ise şalın kumaş türüdür. Moda Ebrar abiye şal kumaşlarında tam 6 farklı seçenek sunuyor. Bunlar; medine ipeği şal, krinkıl medine ipeği şal, kripton bürümcük şal, queen krep şal, bambu ipek şal ve pamuklu pıtpıt abiye şallardır.

En çok tercih edilen medine ipeği şal ise ona gösterilen ilginin hakkını veriyor. Özelliklerine gelirsek de görünüm olarak krep kumaşı andırmakta fakat krep kumaş ile bir ilgisi yoktur. Her mevsime uygun özellikler gösterir. Hem terletmemesi hem de iç göstermemesi özellikle yaz aylarında medine ipeği şal almanız için yeterli. Diğer bir medine ipeği türü olan kumaş krinkıl medine ipeği olmaktadır. Krinkıl medine ipeği şal dokusu sayesinde başta kayma yapmaz. Önü dik durur ve ütü istemez. Böylelikle yaz sıcaklarında bir de ütülemek ile uğraşmanız gerekmez.

Kripton abiye şalın özelliklerinden en önemli iki özelliği suya dayanıklılığı ve leke korumasıdır. Nemli havalar hareket ederken, havalandırma havasının liflerinden geçmesine izin verir. Bu nedenle uzun ve ağır kullanım veya temizlik sebebiyle liflerin ayrılmasından endişelenmenize gerek yoktur. Bu kumaş lekelere karşı dayanıklıdır. Örneğin üzerine bir şey döküldüğünde kendi yüzeyinde tutar. Bu durumda sadece silmeniz temizlemek için yeterli olacaktır.

Queen krep kumaş dökümlü, salaş bir kumaş türü olduğu için tesettür giyimde çokça tercih edilmektedir. Tene yapışmaz. Krepten yapılan abiye şal şık ve gösterişlidir. Bu da özel günlerde tercih edilmesinin en belirgin nedenidir. Sıcak havalarda bir de ütü ile uğraşmak istemeyenler için de güzel bir tercihtir, çünkü kırışmaz. Terletmeyen, hafif bir kumaştır. Özellikle yaz mevsimi gibi dönemlerde terletmeyen şallar seçmek önem arz eder. Bu bakımdan krep abiye şal iyi bir seçenek olacaktır.

Bambu ipek abiye şaldoğal bir yapıya sahiptir. Dayanıklı ve sağlamdır. Esnek değildir. Abiye şal rengini çok güzel gösterir. Işıltılıdır ve özel günlerinizde daha da parlamanıza yardımcı olur. Emiciliğinin yüksek olması nedeniyle yazın terletmez ve kokmaz. Hijyeniktir. Pamuktan daha da yumuşaktır.

Pamuklu pıtpıt abiye şal ise pamuklu şaldır. Kendinden desenli olması onun bir artı yönüdür. Nemi iyi emer ve terlemenizi azaltır. Saçlarınızı elektriklendirmez. Kolay kolay rengi solmaz. Temizliği de kolaydır, kolayca temizlenebilmektedir.

Her tarza uygun kaliteli ve ucuz abiye şal modelleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

https://www.modaebrar.com/abiye-sal

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular