15.5 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 5, 2022

Özel Okul Formalarında Tarz Ön Planda

Çocuklarınızın okula giderken her gün giymek zorunda olduğu yönetmeliğe uygun şekilde tasarlanmış standart kıyafetler, çocuğunuzu okuldan soğutacak derecede itici olabiliyor. Hem sağlığa uygun hem de kıyafetlerin içerisinde rahat hareket edip adaptasyonlarını bozmasını engelleyecek kıyafetler daha doğru bir tercih. Özel okullarda daha çok uygulanan bu sistem hem çocuğu hem de veliyi memnun etmektedir. Özel okul forması çocuğunuz için detaylı düşünülüp o şekilde tercihler arasında yerini almış tasarımlardır. Çocuğunuza zorla değil kendi isteği doğrultusunda kıyafetlerini giydirirsiniz.

Özel Kıyafetlerinde Seçimler

Anaokulundan lise çağlarına kadar özel okul kıyafetleri yer almaktadır. Alışagelmiş formaların dışına çıkılarak erkeklerde kumaş pantolonların yerini keten pantolonlar almış, kızlarda ise daha yumuşak ve terletmeyen kumaşlar kullanılarak etek tercih edilmiştir. Beden eğitimi derslerinde de yine çocukların rahatlığı düşünülüp esnek kumaşlar ve tarz eşofman takımları kullanılmaya başlanmıştır. Kış ayları için kullanılan ceketler tamamen spor tarzda ve fermuarlıdır. Farklı renk çeşitleri ile özel okul forması dolabında yerini alır.

Özel Okul FormasıVe Özellikleri

Kıyafet içerisinde bir kez daha öz güvenini yenileyen çocuk, okula gitme isteğini de aynı zamanda yenilemiş olacak. Daha tarz ve günün modasına göre tasarlanmış olan formalar özel okul ayrıcalığını da yaşatmış olur. Eski tip formalarda daha çok okul amblemi göz önünde olurken şimdilerde ise çocuklarınızın rahatlığı düşünülmektedir. Her özel okulun kendi kuralları çerçevesinde oluşturmuş olduğu forma vardır. Fakat bütün özel okul forması mantığı aynıdır.

Özel Okulların Kep Ve Cübbe Farkı

Başarı ile geçen zorlu bir okul dönemi sonrasında artık kep atma zamanı gelmiştir. Okul formaları konusunda bu kadar özen gösteren bir okulun en özel gecede özensiz olması beklenemez. Bu yüzden mezuniyet cübbe modelleri en trend renklerin ve kumaşların birleşimiyle oluşması gerekmektedir. Herkesin mutluluğunu, heyecanını ve şıklığını sergileyeceği o gün mezuniyet cübbeleri özel ve farklı olmalıdır. Gri, mavi, kırmızı, lacivert ve bal köpüğü renklerin ağırlıkta olduğu modern tarzdaki cübbe içerisinde kişi kendini daha da gururlu hissedecektir. Farklı kesimlerle de yarasa tarzı yeni model cübbeler senenin moda tarzını daha çok yansıtmaktadır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular