24.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Peeling İle Daha Genç Bir Görünüm Kazanın

Peeling ile şimdi ciltler daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşuyor. Peeling tedavisi uygulanan kadınlar sonuçlardan oldukça memnun. Kendilerini daha gençleşmiş hissediyorlar. Özgüvenleri yerine geliyor. Sonuçta hayatlarından daha da memnun oluyorlar.

Nedir Peeling?

İnsan derisi çeşitli katmanlardan oluşur. Üst deri bir çok fiziksel etkiye maruz kalması nedeniyle yıllar ilerledikçe yıpranır ve tahriş olur. Peeling yöntemi ile yıpranmış olan derinin bu üst tabakası soyularak alt tarafta bulunan canlı ve daha sağlıklı deri tabakası ortaya çıkarılır. Sağlıklı tabakanın ortaya çıkmasıyla cilde de canlılık gelir.

Peeling tedavisi sonucunda ciltte zaman içinde görülmeye başlayan kırışıklıklar, yaşlılık belirtileri, cilt kuruluğu, cilt yorgunluğu, cilt lekeleri, çeşitli nedenlerle oluşan çatlaklar, genişlemiş gözenekler ve cilt deformasyonu gibi sorunlar büyük ölçüde giderilir. Tedavi sonrasında yaşınız ne olursa olsun, taze, parlak ve daha canlı bir cilde kavuşursunuz.

peeling yapımıPeeling tedavisi cildin yıpranma durumuna göre üç şekilde uygulanır. Peelingler derinliğine göre; yüzeysel, orta derinlikte ve derin olarak üçe ayrılır. Peeling derinliği arttıkça sonuç da o kadar mükemmel olur. Ancak risk oranı da aynı derecede artış gösterir. Bu yüzden peelinglerin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Meyve asidi ile yüzeysel peeling

Bu yöntemde meyve asitleri kullanılır. Cildin üst tabakasında ince ve yüzeysel olarak soyularak yapılır. Bu peeling yönteminde ciltte hafif bir kızarma ve yanma görülür. uygulama süresi 5 dakika kadardır. Haftada 1 defa yapılmalıdır. 5-6 hafta boyunca tekrarlanabilir.

Orta derinlikte peeling işlemi

Üst derinin orta derinlikte soyulmasıdır. Yüzdeki kırışıklık, leke ve sivilce izlerine daha etkilidir. Uygulama 5 dakika sürer, yüzde 1 -2 dakika süren bir yanma hissi olur. Yüz önce beyazlaşır, daha sonra hafif bir kızarıklığa dönüşür. İki gün sonra cilt üst tabakası dökülürek yeni ve taze deri ortaya çıkar. Yüz üst derisinin yeni deri ile değişmesi 7 -10 gün sürer.10 gün sonra cilt daha pürüzsüz, daha temiz bir hale gelir. Sivilceler ve kırışıklıklar azalır. 1,5 -2 ay sonra tekrarlanabilir.

Peeling ne zaman yapılır?

Peeling için en uygun zaman bahar aylarıdır. Peeling, bazı cilt tiplerinde kişiye özgü bazı rahatsızlıklar nedeniyle bu uygulamayı riskli hale getirebilir. Bu sebeple doktorunuzun alacağı ayrıntılı peeling tedavisi önem taşır. Uygulama sonrası güneş ışınlarından korunmalı ve makyajdan kaçınılması gereklidir. Eğer peeling tedavisi olmayı düşünüyorsanız doktorunuza sorularınızı çekinmeden sorun ve baharı karşıladığımız bu günlerde, hemen uygulamaya geçin. Güneş peeling için en büyük tehlike ve bu tedavi için en iyi zaman bu aylardır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular