28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 5, 2022

Rüyada Ekmek Görmek, Rüyada Ekmek Yemek Tabiri

Rüyada ekmek görmek, rüyada ekmek yemek ve rüyada ekmekle ilgili yapılmış olan rüya tabirleri şöyledir:

Rüyada Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete,

Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye,

Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere,

Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre,

Rüyada Arpa ekmeği takva ve kanaate,

Rüyada Pirinç unundan mamül ekmek işlerin durmasına ve sıkıntıya,

Mercimek ve bakla unundan yapılmış ekmek yoksulluk ve hüzne,

Birine ekmek vermek o sene bollok olacağına,

Rüyada Ekmek aramak yolculuğa, aradığı ekmeği bulmak yolculuktan elde edilecek dünyalığa,

Birçok ekmeğe sahip olmak uzun ömre, dost ve ihvanın (din kardeşlerinin) artmasına ve bol rızka,

Birkaç ekmek bulduğunu görmek gam ve kederden kurtulmaya,

Rüyada Bilinmeyen bir yerde yarım ekmek bulup bunu bir türlü yiyememek ecelin yaklaşmasına,

Rüyada Bilinen bir yerde yarım ekmek bulup onu eline almak yarı ömrün geçtiğine,

Rüyada ekmek konusundaki diğer rüya tabirleri de şu şekilde açıklanmaktadır:

Rüyada ekmek görülmesi sevinçle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir, iki veya yarım ekmek bulduğunu görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, kişinin bilmediği bir yerde yarım ekmek bulup onu yemek istediği halde yiyemediğini görmesi; o kimsenin ecelinin yaklaştığına, kişinin rüyasında birçok ekmeği olduğu halde bunlardan yemediğini gören kimse akrabalarına zarar vereceğine veya onlardan zarar göreceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında sıcak bir ekmek yediğini görmesi; o kişinin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına, kışının rüyasında pide yediğini görmesi o kimsenin ömrünün kısalığına, rüyasında bir ekmeği yanına astığını gören kimsenin fakir duruma düşeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir başkasına ekmek verdiğini görmesi; o sene ucuzluk olacağına, kişinin rüyasında ekmek bulmak için fırınları dolaştığını görmesi; o kimsenin yolculuğa çıkacağına, kişinin rüyasında katıksız ekmek yediğini görmesi; o kimsenin hastalanacağına, bir kimsenin rüyasında siyah ekmek yediğini görmesi; o kimsenin sıkıntıya duçar olacağına, arpa ekmeği yediğini görmek; kanaate, kişinin çavdar ekmeği yediğini görmesi; o kimsenin işlerinin azalacağına delalet eder.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

9 YORUMLAR

 1. rüyyamda kurabiye yiyorum görünmeyen biri yada ben hatırlamıyorum bunu sen yeme filancılar yesin dediler o dedikleri insanların çok büyük sıkıntıları var ben uyuandım ama elimde gerçekten kurabiye var gerçi gece uykusuzluk çektigimden uyku sersemi hep birşeyler yerim neyse uyandım ama kendimde dualar okuyarak uyandım hemen elimdekini kutuya bıraktım ve kurabiyeden çok sıkıntısı olana yedirdim ve bu rüyanın çok etkisinde kaldım beni bu rüya hakkında aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum saygılarımla

  • Merhabalar;

   Rüyanızda gördüğünüz sen yeme filancalar kişi yesin denen kişi sizin veya başkasının yapacağı yardım veya başka bişeyden dolayı büyük sıkıntıdan kurtulacak anlamına geliyor.

   Teşekkürler

 2. Rüyamda kaliteli şık bir sitenin yeşillikli ve çiçekli bahcesine birsürü masa konulmuş her masanın üzerinde 1-2 dilim pide ekmeği var ben bahçede yürürken birde arkadaşım var yanımda oda çocuk bakıcısıymış yanındaki kız çocuğu çok güzel ona yemek yediricek bende o yürüyüş esnasında bir kaç masadan ekmek alıp yiye yiye bahçe içerisinde geziyoruz ve bir masaya oturup yemek yiyiruz ama ekmekten başka birşey yemiyorum bianda site içerisindeki insanlar dışarı çıkıp masallara oturuyorlar herkez et ve ekmek yiyordu ve birde zorlu bir yolda yürürken köpekle kedi kavgasını gördüm ama bana zarar veremiyor bende çok korkuyordum…..bu görmüş olduğum ruyamla ilgili bana yorum yaparsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. SAYGILARIMLA…

  • Merhabalar;

   Rüyanızda çiçekli bahçe görmek;bir erkekle mesut bir evlilik yapacağınız anlamaına gelir.-Rüyada ekmek yediğinizi görmek;iyiliklerle ve güzelliklerle dolu bir rüya olarak yorumlanır ki emel ve arzularınız kısa zamanda gerçekleşecek demektir.-Rüyada kedi köpek kavgası görmek;Çok yakınınız olan bir insandan ihenet görecceğiniz anlamına gelir.

   Teşekkürler

 3. Rüyamda yarım pide gibi ekmek ve sıcaktı. Yarısını böldüm ekmek dolabınin içine koydum sonra marketçı ile para kavgasına giriyorduk benim verdigm parayı beğenmiyordu beni aydinlatirsanz sevinirim..

  • Merhabalar;

   Rüyada ekmek görmek;iyilik ve güelliklerle dolu bir rüya olarak yorumlanır,rüyada kavga etmek;bugünler çok güç ve çeşitli problemleri halletmek mecburiyeti ile başbaşa kalacağınıza işarettir.

   Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular