10.6 C
İstanbul
Salı, Aralık 12, 2023

Rüyada Uçmak, Rüyada Uçtuğunu Görmek Tabiri

Rüyada uçmak, rüyada uçtuğunu görmek konusunda yapılmış olan rüya tabirleri detaylı olarak şöyle açıklanmaktadır:

Rüyada uçmak Ferahlık ve sevince;

Rüyada Uçmak yolculuğa, başaşağı uçmak yolculukta rahat etmeye, işsiz kalmaya,

Rüyada kanatsız olarak uçmak bir durumdan başka bir duruma geçmeye yahut yer değiştirmeye,

Rüyada Kuşlarla birlikte uçmak yabancılarla görüşmeye,

Rüyada Gururlu birinin uçtuğunu görmesi rüyanın batıl olmasına,

Rüyada Damdan dama uçmak şöhretli bir kimseden diğer ünlü birine yaklaşmaya yahut bir kadından başka bir kadına geçmeye;

Rüyada Bilinen bir evden başka bir malum eve uçmak evlenmeye,

Rüyada bilinmeyen eve uçmak vefat etmeye,

Rüyada Alçak bir yerden yüksek bir yere kanatsız olarak uçmak arzu ettiği şeye kavuşmaya, itibar kazanmaya,

Rüyada Uçarken gökyüzünde kaybolup gitmek ölmeye,

Rüyada Dağın uçtuğunu görmek saltanata nail olmaya,

Rüyada Bir yerden bir yere uçmak mal biriktirme arzusuna,

Rüyada İki kanadı ile uçtuğunu görmek haylır ve iyiliğe,

Rüyada Hastanın uçması vefat etmesine,

Rüyada Gökyüzünde durmaksızın uçmak aşırı istek ve arzulara delalet eder.

Başka bir yorumda şöyle açıklanmıştır:

Rüyada uçmak, yolculuk, başaşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçması, onun işsiz kalmasına işarettir. Rüyada damdan dama uçtuğunu gören kimse, ünlü bir zat tarafından ünlü bir zat tarafına geçer.Bir kadın rüyada tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu gören kimse, o erkek evlenir. Rüyada bildiği bir evden bilmediği uzak bir eve uçtuğunu gören kimse, ölür.Hapsedilmiş bir kimse rüyada uçtuğunu görse, hapisten çıkar.Bazı tabirciler, rüyada uçmak eğer kanatla olursa, yolculuğa çıkmaya, kanatsız olursa, bir durumdan diğer bir duruma geçer veya bir yerden diğer bir yere nakleder.Yabancı olan bir kimse, uçtuğunu görse, memleketine döner. Bazı tabirciler de, o yabancı çok yolculuk yapar, dediler.Rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu gören kimse, yabancı kimselerle görüşür. Bir kimse rüyada bir adamla yarışsa ve uçup o adamı geçse, o adama kahreder. Uçtuğundan dolayı da o kimsenin kadri yüce olur.Uçarken gökte kaybolduğunu ve geri dönmediğini gören kimse ölür. Rüyada evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu gören kimse, evinden kabre intikal eder.

Rüyada uçmak konusunda bir de şöyle bir tabir yapılmıştır:

Bir kimsenin rüyasında uçtuğunu görmesi; hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir yerden başka bir yere kuş gibi uçtuğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuk yapacağına ve yüksek bir mevkiye erişeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında gökyüzüne doğru uçtuğunu görmesi; o kimsenin bir zarara maruz kalacağına, kişinin rüyasında gökyüzüne doğru uçup bir daha yere inmediğini görmesi; o kimsenin vefat edeceğine delalet eder.

İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Bir kimsenin kanadı olmadığı hal de uçtuğunu görmesi; o kimsenin bulunduğu halden başka bir durunu gireceğine, bir kimsenin rüyasında bir evin damından başka bir evin damına uçtuğunu görmesi; o kimsenin hanımından boşanarak baskı bir hanımla evleneceğine işaret eder.

Kirmânî’nin yorumuna göre: Rüyanızda uçtuğunuzu görmeni hacca gideceğinize, rüyanızda kendi evinizden tanımadığınız başka b eve uçtuğunuzu görmeniz; sizin öleceğinize, rüyanızda kuş kanadır benzeyen kanatlarınız olduğunu görmeniz; toplumun dikkatini çekecek bir halinizin olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında göğe doğru uçtuğunu ve tekrar yere indiğini görmesi; o kimsenin çok ağır bir hastalığa yakalanacağına ve son da şifa bulup iyileşeceğine delalet eder.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

    • Merhabalar;
      Rüyada halı üzerinde uçmak veya sadece uçmak:Seyahate çıkacağınız anlamına gelmektedir.Bizce bavulunuzu şimdiden hazırlayın sizi en kısa sürede bir yolculuk bekliyor.

      Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular