sac kırılması

1
3426

Sac Kırılmalarını Engelleyin

Günümüzde bayanların en büyük problemleri en çok değer verdikleri nokta olan saç larındaki kırıklıklar ve dökülmelerdir. Saç bakımına oldukça fazla önem veren hanımlar, buna rağmen saç kırıklıkları yaşamakta ise aşağıda size söyleyeceğimiz ufak ancak etkili adımları yerine getirerek kısa süre içerisinde saç kırıklıklarından kurtulduklarını görebilecekler.

Aşağıda sizlere önereceklerimizi sabır ve özveri ile düzenli olarak uyguladığınızda kusursuz bir saç görünümüne sahip olabilirsiniz.

–        Hanımlar hayatlarının belirli dönemlerinde saç boyatmayı oldukça fazla tercih etmektedir. Ancak bu boyama aşamasında açıcı kullanılması saç kırıklıklarına neden olmaktadır. Bundan sonra ki saç boyamalarınızda saç açıcıları kullanmamaya özen gösterin.

–        Saç boyası alır iken kimyasal boyalar yerine bitkisel özlü boyaları tercih edin.

–        Saç tarayıp bağlama aşamasında dikkat edin. Saçların hassas olduğunu unutmayın ve tokalar ile çok fazla sıkmaktan kaçının.

–        Saç kırılmalarının en büyük nedeni fön çekilmesidir. Fön çektirmemeye veya fön arasında ki süreyi uzatmaya özen gösterin.

–        Perma yaptırmak en büyük saç kırıklığı nedenidir. Bu yüzden saçlarınıza perma yaptırmaktan olabildiğince kaçının.

–        Saç kırıklıklarından kurtulmak istiyorsanız 2 ayda bir saç uçlarını kısa bir şekilde kestirin. Saçlarınız böylelikle daha kısa sürede kendisini yenileyecektir.

–        Eğer saçınızın daha sağlıklı ve daha bakımlı görünmesini istiyorsanız bir güzellik merkezi tarafından profesyonel bakım yapılmasını sağlamanız gerekmektedir. Bitkisel formüller ile yapılan saç bakımı her zaman kırıkları önlemekte ve sac larınızın daha gür bir görünüm almasını sağlamaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.