24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Saç Renginizi Yüz Şeklinize Göre Seçin

Her kadın güzel görünmek istemektedir. Fakat güzel görünmek için bakımınızı iyi yapmalı, kendinize önem vermelisiniz. Bunun içinde özellikle yüz ve saçların bakımı oldukça önemlidir. Saçlar kadının güzel görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan birisidir. Ne kadar bakımlı ve önem verilmiş saçlara sahip olursanız o kadar da güzel olursunuz. Eğer güzel görünmek sizin için önemli ve vazgeçilmezse değişime saçlarınızdan başlayın.

Saç bakımındaki en önemli noktalar saçların şekilleri ve rengidir. Bunların belirlenmesinde birçok önemli nokta vardır. Saç şeklinin belirlenmesindeki en önemli nokta ise yüzün şeklidir. Kendinize en uygun saç modelini seçmek istiyorsanız ilk olarak yüz şeklinizi analiz etmeli ve buna göre bir saç modelini seçmelisiniz.

saç rengiYuvarlak yüzlü kadınlar saç şeklinin seçiminde biraz daha kabarık ve hacimli modelleri seçerlerse bu daha iyi olacaktır. Bu sayede yüzleri ile beraber saçlarda ön plana çıkacak, saçlar yuvarlak yüzün gölgesi altında kalmayacaktır. Dikdörtgen yüz yapısına sahip olan kadınlar saç modellerini seçerken şakak kemiklerini kapatacak saç modellerini seçerlerse daha iyi olacaktır. Ayrıca saçların çene kemiklerini geçecek şekilde olmasında fayda vardır. Kare yüz yapısına sahip olmak istiyorsanız size en uygun saç modeli yine buna benzer saç modelleridir. Fakat siz biraz daha yumuşak hatlı olmak istiyorsanız, yuvarlak saç modellerini de tercih edebilirsiniz. Eğer ters üçgen yapısında bir yüze sahipseniz saçların üst tarafını hacimli, ense ve yanları kısa kestirerek etkili bir saç şekline bürünmüş olursunuz. Genel olarak bayanlarda bu yüz şekilleri olduğundan dolayı bunları anlattık. Bunun dışındaki yüz şekilleri içinde kendinize uygun bir modeli belirleyebilirsiniz. Bunu kendinizi yapabileceğiniz gibi bir kuaförden yardım da alabilirsiniz.

saç renkleriSaç renginin seçiminde de çeşitli kriterler vardır. Sarı ve kızıl saçlar dikkat çekici saçlardır. Fakat özellikle sarı rengi seçtiyseniz saçlarınızın bakımını daha iyi yapmalısınız. Sizleri fazla zorlamayacak, fazla bakım gerektirmeyen bir saç rengi istiyorsanız kahverengini seçebilirsiniz. Yine siyah da çekicilik doğuran bir saç rengidir. Seçiminizde dikkat edeceğiniz husus normal saç renginize yakın bir saç rengini seçmenizdir. Bu sayede daha az bakım gerektirir.

Konuyu özetlersek; kadınların güzel görünmesi için uygun bir saç modeli ve saç rengi oldukça önemlidir. Bu nedenle saç bakımına özen göstermelisiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular