22.7 C
İstanbul
Cuma, Haziran 24, 2022

Sağlıklı Tırnak Uzatma Yöntemleri

 

Tırnaklar ve tırnak uzatma şüphesiz kadınların en önemli aksesuarlarındandır. Bu durum da akla sağlıklı bir şekilde tırnak uzatma nasıl olur sorusunu getirmektedir. Tırnaklar 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. İki bölümün birbirinden ayrılması renklerle olmaktadır. Koyu renkli olan bölüm, ölü hücrelerden meydana gelmektedir. Bu alanda yapılacak olan hiçbir müdahale, tırnağınızın beslenmesine fayda sağlamaz. Açık renkli olan bölüm ise yarı canlı olan kısım olarak bilinmektedir. Tırnaklarınızın uzama evresi, bu alanda tamamlanır. Daha sonra ise cansızlaşma başlar ve koyu renge dönüşürler. Alltan gelen açık renk doku, tırnak oluşturmak için yukarıya doğru çıkar. Bu nedenle tırnak uzatmak için yapacağınız tüm işlemlerde, alt bölüm ve kök kısmını beslemek, uygun bir tercih olacaktır. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri aynı zamanda tırnakları sağlıklı bir şekilde beslemekle mümkün olmaktadır. Tırnak uzatma kürleri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Tırnak Uzatma Kürü

Bir kase ılık su içerisine bir çorba kaşığı kadar tuz, bir çay kaşığı kadar zeytinyağı, bir tatlı kaşığı limon suyu ve sirke ekleyerek, ellerinizin mümkün olduğunca içerisinde kalmasına dikkat ediniz. Bu uygulamayı her akşam tekrar ediniz. Tırnaklarınızın çok daha güçlü ve sağlıklı olduklarını göreceksiniz. Ayrıca badem yağı ve limon ile ovabilir ve tüm işlemleri ayak tırnaklarınız için de uygulayabilirsiniz.  Tırnaklarınızın hem hızlı bir şekilde uzaması hem canlı bir görüntüye kavuşması hem de sağlıklı ve temiz yapıya kavuşması, bu kürle sağlanabilmektedir.

Tırnak Uzatmak Günah mı?

Tırnakların uzamış olan bölümlerinin kesilmesi sünnettendir. Peygamberimiz, 5 temizlikten birisi olarak tırnakların kesilmesini saymaktadır. Tırnaklar, mikropların en fazla yuvalandığı alanlardan olduğu için sağlık açısından sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında, tırnak uzatmanın sünnete uygun olmadığı görülmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular