20.5 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Sağlıklı Uyku İçin Doğru Yatak Seçimi

Sağlıklı ve konforlu bir yaşantıya sahip olabilmek için en önemli unsur kaliteli uykudur. Günün tüm yorgunluğunu, stresini uykuyla beraber üzerimizden atmamız mümkündür. Güne zinde ve enerjik başlayabilmek için uykunun kaliteli ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir.

Piyasada birbirinden farklı özelliklere sahip onlarca hatta yüzlerce yatak bulunmaktadır. Bu yataklar arasında öne çıkan ve yıldızı parlayan visco yatak çeşitleridir. Visco yatak çeşitlerini bu kadar öne çıkaran detayları ve özellikleri sektörün tarihsel gelişimiyle şekillenmişir. Bu gelişim yıllar içerisinde çeşitli markaların ortaya çıkışı, seri üretimin pazara hakim oluşu, firmaların AR-GE faaliyetlerine önem vermesi, 60’lı yıllardan sonra Ergonomi ve tasarımın kullanıcılar tarafından önemsenmesi olarak devam etmektedir.

visco-yatak

Visco yatak ürünerlininde kullanılan teknoloji diğer yataklarda kullanılan teknolojiden tamamen farklıdır.  Visco Amerikan Uzay Araştırma Dairesi ( NASA ) tarafından geliştirilmiştir bir teknolojidir.  60’lı yılların ikinci yarısında astronotların uzay yolculukları sırasında omurlarına binen yükü, basıncı azaltabilmek amacıyla tasarlanmıştır.  İlk başlarda uzay teknolojisi olarak tasarlanan ve kullanılan visco, artık bizlere günlük konfor da sağlamaktadır.

Yaylı yataklarda omurgamızın yatağa göre şekil alması beklenirken, visco yataklar omurgamıza göre şekil almaktadır.  Visco yatak tasarımlarının omurgamıza göre şekil alması sağlık ve konfor açısından eşsiz imkanları bize sunmaktadır. Visco yatak çeşitlerine uzandığımız andan itibaren vücudumuzun şekli ve sıcaklığıyla bütünleşen yatak modülü, bizlere deliksiz uyku imkanı sağlamaktadır.

Yatakların sebep olduğu belli ağrı çeşitleri vardır. Bunlar baş – boyun ağrısı, bel ağrıları, sırt ağrıları, kol ağrıları, bacak ve diz ağrılarıdır.  Özel visco süngerin tam ortopedik ve çökmez yapısı, ısıya ve ağrılara duyarlı oluşu, antibakteriyel ve antialerjik özellikleri sayesinde bağışıklık sisteminizin de güçlü kalmasına yardımcı olmaktadır.  Visco yatak çeşitlerini kullanmaya başladıktan sonra yatağa bağlı ağrılardan ve uyku esnasında istenmeyen reflekslerden kurtulmanız da mümkündür.

Gün içinde vücudumuzun çeşitli bölgeleri stres, baskı ve darbeye maruz kalmaktadır. Visco yatak ürünleri sizleri yeni güne daha enerji ve sağlıklı hazırlamaktadır. Uyku esnasında yaylı yataklar omurgaya baskı yaparak vücut içi stresi yükseltir ve uyku kalitenizi düşürür. Visco yatak bu baskıyı ve stresi en aza indirerek yatak içinde dağıtarak ve neredeyse sıfıra indirmektedir.

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular