18.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 10, 2022

Şeker Hastalığı Ameliyatla Son Bulacak

şeker hastalığı

Şeker Ameliyatı

En yaygın hastalıklardan biri olan şeker hastalığı yeni geliştirilen bir şeker ameliyatı yöntemiyle tarih oluyor. Bundan böyle şeker hastaları tek bir ameliyatla bu hastalıklarından ömür boyu kurtulabilecekler. Üstelik ameliyat sonrasında insülin kullanmalarına da gerek kalmayacak. Doktorların geliştirdiği bu yeni şeker ameliyatı yöntemi sadece şeker hastaları için değil. Bu ameliyatla kolesterol, yüksek tansiyon ve kilo fazlalığı sorunları da artık tamamen bitmiş olacak.

Tip 2 Diyabet hastalığına çözüm olarak gösterilen ameliyat, Türkiye için yeni bir tedavi yöntemi olma özelliğine sahip. Metabolik Cerrahi adı verilen ameliyat yöntemi ile diyabetin yanı sıra kilo fazlalığı, kolesterol ve tansiyon yüksekliğinden de tek bir ameliyat ile kurtulmak mümkün.

Ameliyata ilişkin tüm detaylar, 14 Eylül 2011 günü saat 15:00’te Taksim’de yer alan Alman Hastanesi’nde gerçekleştirilecek basın toplantısı aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılacak.

2007 yılından bu yana 88 hastayı Metabolik Cerrahi uygulamaları ile tedavi eden Doç. Dr. Alper Çelik, ameliyat ettiği hastalardan sadece 1 hastanın günde tek doz insülin kullandığını diğer hastaların ise insülin tedavisine ihtiyaç duymadıklarını ve kan şekeri düzeylerinin de normal veya normale yakın seyrettiğini ifade etti.

Tek bir ameliyat ile şeker hastalığı, tansiyon ve kolesterol yüksekliğinden kurtulmanın mümkün olduğunu ifade eden Çelik, bu ameliyatların 30 yılı aşkın uzun dönem sonuçlara dayanarak şekere bağlı organ hasarı ve diğer olumsuz gelişmelerin bu ameliyattan sonra görülmediğini belirtti. Japonya’dan gelecek olan Dr. Kazunori Kasama ile Doç. Dr. Alper Çelik, ameliyatı gerçekleştirdikleri hafta konuyla ilgili röportaj vermek için İstanbul’da olacaklar.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

38 YORUMLAR

  1. ben sağlık çalışanıyım 2.000 tl alıyorum nerdeyse. yarısına yakını vergiye gidiyor. ben boşuna mı ssk ya para yatırıyorum. ben bile benden istense şimdi 30.000-40.000 tl veremem ne yani param yok diye ömür boyu hasta kalayım. o paraları devlete boşuna mı ödedim acaba vicdanen rahat uyur musunuz? en azından başımı yastığa koyunca rahat rahat uyuyorum. sizi ve siz gibileri allaha havale ediyorum.

  2. sayin dr.celik zenginleri iyilestirdiginiz gibi emeklileride iyilestirin ssk.ile anlasin bizde bu kotu hastaliktan her gun izdirab cekmekten kurtulalim selamlarimla

  3. Yedi senedir seker hastasiyim surekli hastaneye yatip cikiyorum sekerden dolayi.birturlu cocum bulamiyorlar neden inip ciktigini sekerin.eger boyle bir amaliyat varsa neden kibristadayokbu amaliyat.bazi doktorlar yalanliyor boyle bisey yok diyorlar acaba bizleri kobay olarakmi kullaniyorlar.cevabini bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular