17.6 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Sigorta Firması Seçimi Çok Önemli!

Geleceğinizi belirli bir güvence altına alma istediğinizde rotanızı sigorta çeşitlerine çevirebilirsiniz. Ancak sigorta firması seçiminin son derece önemli olduğunu sakın unutmayın. Çok sayıda kişi firma seçimini maalesef aldığı fiyat teklifleri üzerine yapıyor. Örneğin sağlık sigortası yaptırmak isteyen bir kişi çok sayıda farklı sigorta firmasından fiyat teklifi talep ediyor. En uygun fiyat teklifinde bulunan sigorta firmasına tercih ederek poliçesinin hazırlanmasına sağlıyor. Oysa sigortacılık mesleğinde dediğimiz son derece önemli olduğu gözden kaçırılıyor.

Deneyim Neden Önemli?

Sigorta firmasının deneyimi sizin lehinize sonuçlar doğurur. Çünkü sizin yaşam şeklinize ya da beklentilerinize en uygun poliçe teklifini hazırlayabilirler ve bu sayede sigorta için ayırdığınız bütçeden en verimli şekilde faydalanmış olursunuz. Örneğin çok sayıda kişi bilmez ama Generali Sigorta tam 200 yıllık bir tecrübeye sahip! Türkiye’nin ilk sigorta firması ve müşterilerinin memnuniyetinin bu denli fazla olmasında elbette deneyiminin de etkisi vardır.

Sektördeki Konumu Ne?

Seçtiğiniz sigorta firmasının sektörde hangi konumda olduğunu da gözden geçirmeniz gerekiyor. Çünkü sektörde önemli bir yerde bulunan sigorta firması başarılı çalışmalara imza atıyor demektir. Bu noktada da generali sigorta’dan örnek verebiliriz. Generali, Avrupa’nın en büyük üç sigorta firmasından biri ve son açıkladığı rakamlara göre müşteri sayısı 57 milyonu da geçmiş durumda! Haliyle müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı sunduğu bu verilerden de ortaya çıkıyor.

Hangi Sigorta Ürünleri Var?

Firmanın sunduğu ürün çeşitliliği de büyük önem taşıyan unsurlar arasında yer alıyor. Örneğin bir sigorta firması aracılığıyla kasko sigortası yaptırdınız.  Hizmet kalitesinden memnun kaldınız ve bir süre sonrasında sağlık sigortası da yaptırmak istiyorsunuz. Bu durumda firmanızdan “sağlık sigortası hizmetimiz yok” şeklinde bir yanıt almak  istemezsiniz.  Bu nedenle hizmet kalitesi kadar sunduğu hizmetlerin çeşitliliği de büyük önem taşıyor. Generali Sigorta tüm sigorta ürünlerini müşterilerine sunuyor olduğundan, taleplerinize beklemediğiniz yanıtlar ama riski de sıfıra iniyor.

Sonuç olarak sigortacılık sektöründe de hizmet kalitesi sandığınızdan çok daha fazla önem taşıyor. Bu nedenle sigorta yaptırmak istediğinizde firma seçiminizi titizlikle yapmanızda fayda var.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular