24.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Sivilce Tedavisi Hakkında Doğru ve Yanlışlar

Sivilceler özellikle ergenlik ve gençlik dönemlerindeki en büyük cilt problemlerinden birisidir. Hemen hemen herkes az veya çok sivilceler ile karşılaşırlar. Özellikle bakımlarına dikkat eden kadınlar bu sivilcelerden oldukça fazla şikayet etmektedirler. Peki sivilceler için neler yapılabilir? Sivilcelerin tedavisi var mıdır? Varsa nasıldır? Bu soruların cevabını verelim.

İlk olarak bir şey söyleyelim. Sivilcenin oluşumu ve türü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu nedenle sivilce tedavisinde ilk olarak sivilcenin nedeni ve türü belirlenmelidir. Bazı kişilerde sivilcelerde oldukça fazla miktarda iltihap bulunabilirken, bazılarında küçük bir kızarıklık şeklinde sivilce görülebilir. Bu nedenle tedavi sivilcenin türüne göre yapılmalıdır. Sivilcenin nedeni veya türü ne olursa olsun; sizin bu sivilceler ile oynamanız sizin zararınıza olacaktır. Bu durumda cildinizde kalıcı lekeler oluşabilir. Bu nedenle sivilcelerle asla oynamıyoruz ve sivilceleri sıkmıyoruz.

sivilcelerSivilcelerin tedavisine gelirsek; yapılması gereken en doğru şey; bir cilt uzmanına başvurmaktır. Çünkü sivilceler ile ilgili en doğru bilgileri onlardan öğrenirsiniz. Cilt uzmanları sivilcelerinizin nedenini ve türünü belirleyerek en doğru tedavi ve korunma şeklini sizlere sunarlar. Günümüzde sivilcelere etkili olduğu söylenen birçok ürün vardır. Bunlardan birçoğu size zarar verebilir. Bu nedenle bu tür ürünleri kullanırken de bir cilt uzmanına danışmanızda ve ondan bilgi almanızda fayda vardır.

Sivilcelerin en büyük nedenlerinden birisi strestir. Bu nedenle stresten uzak durmaya çalışın. Stresten dolayı oluşan sivilcelerde, stres azaldığında azalmalar ve kaybolmalar hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Son olarak şunu söyleyelim. Sivilcelerden korunmak için stresten uzak durmalısınız. Yüzünüzü temiz tutmalısınız. Nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Asla bilinmedik ürünleri sivilceler için kullanmamalısınız ve sivilcelerinizi sıkmamalısınız.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular