14.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Su İçerek Yaza Formda Girin

Güzel bir vücuda sahip olmak, formunu sürekli koruyarak kilo sorunundan uzak  durmak her kadının hayali. Bunun için yapılması gereken çok şey var tabi ama bunların içinde en kolay olanı bol bol su tüketmek. Yaza daha sağlıklı bir vücut ile girmek istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken en önemli şey sık su tüketmektir. Ter ile vücudunuzdan daha fazla toksik madde atarak kilo vermenin ilk adımlarını da bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Güne bir su bardağı ılık su ve biraz oda sıcaklığında bekletilmiş su içerek başlayabilirsiniz. Her zaman için yapmasanız bile güne bazı zamanlarda öğün atlayarak da başlayabilirsiniz. Bu durumun oldukça büyük artıları bulunmaktadır.

su içmek zayıflatırAma asıl önemli olan nokta ise kahvaltıyı kesinlikle boş geçmemektir. Çok fazla oranlarda besin tüketmeniz gerekmez ama yine de bir miktar bile olsa yine de kahvaltıda beslenmenin size büyük yararları olacaktır.

Aynı zamanda sabahları uyandıktan sonra bir bardak ılık süt içmenin de insan vücudunda oluşturduğu dinçlik duygusunu başka hiçbir besin maddesiyle sağlamanız mümkün olmayacaktır. Daha önce defalarca kez dile getirilmesine rağmen en fazla hassas davranmanız gereken konuların başında suya vereceğiniz önem gelmektedir.

Biraz abartılı bir rakam olarak gelebilir ama günde 10 – 15 bardak su tüketmeniz sizin yaza formda girmenizi sağlamaktadır.

Hiçbir zaman kilo vermeyi yada kilo almayı kafanıza takmayın, insan hayatı boyunca kilo verip alır. Bu durum o kadar da büyütülmesi gereken bir olay değildir. Bu sebepten dolayı gerçekten zayıflamak istiyorsanız, kilo kontrolünüzü çok sağlam bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

İnsanlarda kendi kilo kontrolü mantıklı bir şekilde sağlamanın en kolay yolu ise geçirdiği bazı krizlerde kendisine engel olmasıdır. Bu nedenle her insan kendi tatlı krizi veya aşırı açlık durumlarında daha azı ile yetinmeye duyduğu gereksinim oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular