8.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 22, 2022

Takma Kirpik Kullanımı

takma kirpikTakma Kirpik kullanımı

Takma kirpik, kadınlarımızın makyaj düşkünlüğünün veya takıntısının, önemli bir aksesuar olarak gördükleri hoş ve sıcak bakışlar hedefi ile kullandıkları bir üründür. Kirpiklere sabitlenmek sureti ile kullanılan takma kirpik, kadınlarımızın %80’lik bir yüzde diliminde kullanılmaktadır. Bu %80’lik kesimin ise yaklaşık %63’ü çalışan kadın nüfus dilimindendir.

Takma kirpiğin normal kirpiklerden farkı bazı kadınlarda doğuştan Yaratıcının bir hediyesi olarak bulunan uzun, dolgun kirpiklere bu aksesuar sayesinde tüm kullananlarının sahip olması imkânını sağlamasıdır. Takma kirpik kullanımı özellikle son zamanlarda çalışan kadın nüfusunun da artışı ile kadınların kendine bakma arzu ve ihtiyacı ile birlikte daha çok artışa geçmiştir. Kadınlarımızın kendine bakmaları, iş hayatında ve günlük hayatta dahi güzel görünmek istemeleri, kozmetik sektörünü canlı tutmuş, bunun yanı sıra takma kirpik satışlarını da etkilemiştir.

Sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan takma kirpik, doktorlar tarafından da kullanılabilir olarak onaylanmaktadır. Takma kirpikler ile sizde yüzünüzün daha güzel görünmesini ve aynı zamanda gözlerinizin güzelliğini de ortaya çıkartabilirsiniz.

Takma Kirpik nasıl takılır?

Paketinden yeni çıkarılan sentetik takma kirpik, önce kıvrım şeklini alma işleminden geçer. Göz şekline göre şekillendirildikten hemen sonra özel bir yapıştırıcı vasıtası ve cımbız ile gözün üzerine(kirpik köklerinin bulunduğu bölüme) yapıştırılır. Kullanımı oldukça basittir. Gözün dış etkenlere karşı çok hassas bir yapısı olduğu için temiz ve hijyenik bir şekilde kullanılması gerekir.

Önceki İçerik2012 Abiye Modelleri
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular