8.5 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 26, 2022

Tektaş Yüzük Fiyatları

Tektaş yüzük fiyatları günümüzde 8 ayar ürünlerin artması ile birlikte fiyatları 70-80 TL ye kadar düşmektedir. Bu durumda tektaşın üretildiği 8 ayar metalin farkının yanında tektaş da kullanılan zirkon taşın pırlanta vb. taşlar kadar değerli olmamasıda bu fiyatlara tektaş alınabilmesini sağlamaktadır.Zirkon taşların en büyük özelliği ise parlaklığı ile pırlantalara büyük oranda benzemesidir.Zirkon taş gibi günümüzde kullanılan diğer taş modeli ise swaroski taşlardır . Swaroskilerde parlaklık derecesi ile pırlanta taşlardan ancak uzmanlar tarafından ayırt edilebilir bundan dolayıdırki piyasada bir çok tektaşlarda bu taşlar kullanılmaktadır.

Tektaş yüzük bir çok yönden önemi ile insanların hayatlarında önemli bir yere sahiptir bunun en büyük sebebplerinden birisi evliliğin en büyük simgelerinden biri olarak algılanmasıdır çünkü evlilik tekliflerinde baylar tarafından bayanlara tektaş yüzükler hediye edilerek teklif tamamlanmaktadır bu sayede bu ürünlerdeki bir çok farklılık gözler önüne serilmektedir ve bu farkları yapmak içinde bir çok etken üzerinde çalışmalar yapılmaktadır . Üreticiler bu farklardan dolayı sürekli yeni ürün ağlarını geliştirmekte ve yeni ürünleri piyasaya sürmektedir buda üreticilerin tektaşların ne kadar önemli bir yüzük olduğunu göstermekle ve bu ürünlere diğerlerinden daha çok önem verilmektedir aynı zamanda değişiklikler için en büyük bütçeler bu ürünlere harcanmaktadır çünkü tektaş firmaların en büyük gösterişlerinden biri haline gelmiştir bundan dolayı çok ciddi bir şekilde ürünlerin üretim ve gelişmeleri takip edilmektedir.

Tektaş yüzük fiyatlarıise bir çok yönden farklılık gösteren etkenlerin bütünü olarak görünmektedir . Bu etkenler arasında en büyük pay tektaşlardaki taşın değeri fiyatlarda çok büyük farklar oluşturmaktadır. Taşlarda genelde Pırlanta elmas yakut zğmrğt ve inciler büyük fark oluşturmaktadır çünkü bu taşların fiyatları uluslar arası piyasada da pahalıdır bundan dolayıdırki tektaş yüzük fiyatları taşların özellikle büyüklüğüne karatına göre farklılık göstermektedir. Evlilik tekliflerinde yine bayanların tektaşlara olan bakış açısı genelde taşların büyüklüğü ile orantılıdır tabi bu durum ise erkek tarafından büyük maliyet demek oluyor bundan dolayıdırki bütçeye göre belirlenecek bir tektaş her iki taraf içinde faydalı olacaktır

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular