6.9 C
İstanbul
Cuma, Aralık 23, 2022

Tüp Bebek ile Gelen Mucize

 

Üreme sorunu günümüzün en çok karşımıza çıkması olası rahatsızlığıdır.Çevre şartları, mesleki şartlar, tükettiğimiz gıdalar, stres ve buna benzer bir çok sebep kısırlığa neden olabilmekte ve çiftlerin anne baba olmasını engellemektedir. Çocuk sahibi olamamak aile içinde bir çok sorunu beraberinde getirebilmektedir. Her anne babaya kıskançlık duyulmakta, çocuk özlemi farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar kimi zaman boşanmaya varan süreçlere yol açmaktadır. Günümüzde bunun bir çok örneği mevcut.

Peki kısırlık kaderimiz mi? Kısırlık ile yaşamak zorunda mıyız? Tabi ki hayır. Bir çok sebebi olduğu gibi kısırlığın bir çok da tedavi şekli vardır. Önemli olan kısırlığın sıradan bir hastalık olduğunu bilmemiz ve tedavi için çalışmamızdır. Yapılan klinik araştırmalar en çok bilinen kısırlık sebebi olarak, “anne olmayı erteleme”yi göstermiştir.Çocuk sahibi olmayı ertelemek yumurtalık rezervlerini zayıflatmakta ve ileri yaşta normal şartlarda çocuk sahibi olmak neredeyse imkansız hale gelmektedir.

İşte bu gibi durumlarda mucize gibi bir tedavi şekli ortaya çıkmaktadır Nobel ödüllü tüp bebek tedavisi.Tüp bebek yöntemi uzun yıllardır ülkemizde de yapılan en gelişmiş kısırlık tedavisidir.Bir çok çift tedavi seçenekleri içerisinde en son başvurulan yöntem olarak tüp bebek tedavisini görmek gibi yanlış bir hisse kapılmaktadır.Bunun en temel nedeni tedavinin maliyetli olması ve zahmetli olmasıdır.Fakat bir çok kez denenen ve başarısızlıkla geçen alternatif tedavi yöntemleri kaybettirdiği zaman,para ve cesaret ile daha masraflı olabilmektedir.Özellikle anne olmayı erteleyen insanlar için hiç bir alternatif tedavi yöntemi başarılı olmamaktadır. Bu gibi durumlarda zahmetli ve yorucu olmasına karşın en etkili sonuçları tüp bebek yöntemi vermektedir.

Peki nedir bu tüp bebek? nasıl yapılır, ne kadar sürer ,maliyeti nedir? Bütün bu sorularınızın cevabı için bir adres var, oda tüp bebek ailesi. Bir çok ailenin bebek sahibi olmasını sağlayan ve halen Kalamış tüp bebek merkezinde tedavilerine devam eden Op.Dr.Celalettin Örnek tarafından kurulan, tüp bebek yöntem ile ilgili aradığınız bütün bilgilere ulaşabileceğiniz internet sitesi. Eğer kısırlık ile mücadele ediyorsanız ve gereken desteği veya bilgiyi bulamıyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir adres.

Kısırlık konusunda asla yalnız olmadığınızı bilmeniz ve hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmamanız en önemli unsurlardan biridir. Op.Dr.Celalettin Örnek ister internet üzerinden isterseniz mobil üzerinden size her zaman yardım ve destek sunuyor. Hatta iletişime geçip kendisinden ücretsiz ön muayene talep edebilir, tüp bebek yöntemi ile tedaviye ilk adımınızı atabilirsiniz.

Önceki İçerikTakma Kirpik Kullanımı
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular