5.6 C
İstanbul
Pazar, Şubat 12, 2023

Uzman Hekim Seçiminin Önemi

Kızlık zarı, kadın vücudunda bulunan sadece ilk ilişkide kanama olmasını sağlayan ve dolayısıyla da önceden kadının ilişkiye girmediğini gösteren bir doku olmaktadır. Son dönemlerde tıp alanında ilerleyen gelişmeler neticesinde ise artık kızlık zarı yırtılmış olsa dahi kolay ve hızlı yöntemler ile kızlık zarının dikimi mümkün hale gelmektedir. Bazı hayat şart ve koşulları ise insanları farklı tarafa yönlendirirken ve farklı olaylar ile karşı karşıya getirirken birçok kadın kızlık zarı dikimine yönelmektedir. Bu durumda da kızlık zarı dikimi hakkında birçok husus merak edilirken aynı zamanda bu cerrahi müdahale hakkında bir takım hususlar da bilinmesi gereken durumlar olmaktadır.

 Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılmaktadır?

Gelişen teknoloji ile birlikte elbette kızlık zarı dikiminde de birçok yöntem uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu gelişmeler neticesinde kızlık zarı dikimi yani tıp bilimi adı ile Himenoplasti, geçici yöntem ile yapılabildiği gibi aynı zamanda kalıcı yöntem yani Flep yöntemi ile de yapılabilmektedir. Bu seçim tamamen hastaya kalmış olsa da uzman, hastanın tercihine göre muayene sonrasındaki bulgular ile hangi yöntemin nasıl olabileceği konusunda bilgilendirmeler yapmaktadır. İki farklı yöntem ile kalıcı ya da geçici olarak yapılabilen kızlık zarı dikimi cerrahi işleminde, geçici dikim sadece 7 gün civarında dayanıklı olmaktadır. Bu bağlamda geçici kızlık zarı dikimi en fazla 7 gün öncesinden yaptırılmalıdır. Kalıcı kızlık zarı ise bir sonraki ilişkiye kadar dayanabilen hatta ilişkiye girilmediği sürece ömrü uzun olan kızlık zarı olmaktadır. Kısa bir müdahale süreci olan kızlık zarı dikimi operasyonu kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştikten sonra hasta rutin hayatına dönüş yapabilmektedir.

 Kızlık Zarı Dikiminde Uzman Hekim Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

 Kızlık zarı dikimi hemen hemen her hasta için sıkıntılı bir operasyondur çünkü kadınlar bu işlem süresinde ya da öncesinde uzman karşısında sıkılabilmektedir. Son derece özen ve gizlilik gerektiren kızlık zarı dikimi için başvurulacak uzman hekim de elbette diğer uzman hekimlere göre daha özenle seçilebilmektedir. Bu nedenle de kızlık zarı dikimi için seçilebilecek uzman hekim;

 

  • Her şeyden önce hasta gizliliğine önem vermelidir ve hasta hakkındaki tüm bilgilerin hasta ve hekim arasında kalacağının güvenini hastaya vermelidir.
  • Zor ve çoğu kişi tarafından utanma hissi duyulan bir işlen olan kızlık zarı dikimi yapacak olan uzman hekim, hastayı rahatlatmalı ve ona bu süreci tam olarak anlatmalıdır.
  • Muayene sırasında elde ettiği bulguları hasta ile doğrudan paylaşmalı ve işlemin kalıcı olarak mı yoksa geçici olarak mı yapılacağına karar verilirken her iki yöntemin de tüm artı ve eksilerini açıklamalıdır.

 Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

 Kızlık zarı dikimi operasyonu sonrasında kişi hemen çalışma ve sosyal hayatına dönüş yapabilmektedir ancak buna rağmen kişinin özellikle operasyonun ardından geçen bir hafta içerisinde bol bol istirahat etmesi, vajinanın enfeksiyon riskine karşı ilaçlarını özenli ve düzenli bir şekilde kullanması hareketlerine dikkat etmesi de iyileşme sürecini hızlandırırken aynı zamanda sonucun daha kesin olmasını sağlayacaktır. Uygun bir hekim ve Ankara kızlık zarı dikimi için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

 

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular