16.9 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Vajinal Kuruluk

vajinal kurulukVajinal kuruluk cinsel aktivitelerde bulunan biz bayanların çoğunda rastladığımız ortak bir problemdir. Vajinal kuruluk çoğunlukla bayanlarda menopoz döneminde daha sık görülür. Vajinal kuruluk günlük hayatta olan kuruluk ve cinsel yaşamda olan kuruluk olarak ikiye ayrılır.  Normal hayatta oluşan kuruluk tamamen yapıdan kaynaklanmaktadır. Cinsel ilişki esnadaki kuruluğun en önemli sebebide cinsel birleşmeden önce yeteri kadar uyarılmamadır. Erkeklerin ereksiyonun tam olarak karşılığı vajinadaki kayganlaşmadır. Yani erkeğin ereksiyon olmasıyla kadında vajina ıslaklığı aynı manaya gelir.

Vajinal Kuruluk Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinal kuruluk fitil ve kremlerle tedavi edilebilir. Vajinal kuruluğun cinsel ilişki sırasında ortadan yok etmek içinde kayganlaştırıcı sıvılar kullanabiliriz. Bunun dışında cinsel birleşme sırasında karşı tarafın prezervatif kullanmasıda vajinal kuruluk çözümünde etkilidir.

Vajinal Kuruluk Nedenleri

  • Menopoz dönemi
  • Vajinal enfeksiyonlar
  • Stres
  • Vajinal duş
  • Vajina içine çok fazla fitil,tampon ve ilaçların konulması

vajinal kurulukCinsellikle İlgili vajinal Kuruluk Nedenleri

  • Cinsel isteksizlik
  • Cinsel partner ile uyumsuzluk,güvensizlik,iletişim problemleri
  • cinsel ilişkide ağrı

Vajinal Kurulukta Doğal Tedavi Yöntemleri

Zeytinyağ ile yapacağınız masaj vajina kuruluğunun doğal tedavisinde iyi sonuçlar verebilmektedir. Aloe Vera jeli de vajinal kuruluğun tedavisinde kullanılan doğal tedavi yöntemleri arasında gösterilebilir. Günde 8-10 bardak su içmeninde faydası olduğu söylenmektedir. Düzenli beslenmeliyiz. Mineral ve vitaminler bakımından zengin bir beslenme şekliyle vajinal kuruluğun azalmasında çok fazla yol alabiliriz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular