14.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Vücudunuz Yaz İçin Ne Diyor?

Bayanların yaz korkusu güzel havaların yavaş yavaş kendini göstermeye başlaması ile tekrar ortaya çıktı. Bütün kışı uzun montlar kalın muz çoraplar ve kazaklar ile atlattıktan sonra bu dönem içerisinde tekrardan alınan kiloların verilmesi gibi bir durum söz konusudur. Vücut estetiğine ve bakımına önem veren bir kadın kendini şimdiden yaz mevsimi için hazırlamaya başlamalıdır.

Kısa yürüyüşler ile kısa bir zaman içerisinde kilo vermenin mümkün olmadığının sizde bilincindeyseniz, size bir önerimiz var. Bir egzersiz programı hazırlamanız ve program dahilinde düzenli olarak çalışmanız kilolarınızı vermenizde önemli bir etken olabilir.

Ama bu konuda asıl dikkat edilmesi gereken konu da, yaz söz konusu olduğunda insanlarda meydana gelen isteğin kısa bir süre içerisinde kaybolmasıdır. Bu isteğin kaybolmasına izin vermeden düzenli bir şekilde yapılacak egzersizler sayesinde oldukça fit bir vücuda sizlerde sahip olabilirsiniz.

egzersiz ve sporYapmanız gereken tek şey ise düzenli olarak egzersiz yapmak, kendinize belirlediğiniz plan dahilinde her zaman ve aynı saatte egzersiz yapmanız gerekmektedir. Bir egzersize sabah dokuzda başlamayı planladıysanız, bunu asla başka saatlere atmamanız sizin için oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Aynı zamanda beslenme alışkanlıklarınızdan da kışın zararlı etkilerini atmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Ama diyet yapmak spor yapmakla aynı anda başlanılacak bir uğraş değildir. Eğer yaz döneminin yorucu ve tek düzeliğinden çıkmamış olsaydınız, diyet yapmanız içinde hiçbir mahsur bulunmazdı. Ne yazık ki kış döneminin yoruculuğunun etkisinden kurtulmak oldukça büyük ve meşakkatli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Birey olarak yapmanız gereken şey ise her zaman için kilo vereceğinize kendinizi inandırmanız olabilir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular