13.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 24, 2022

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yağlı Cilt Bakımı, “Cilt bakımı” esnasında en çok karşılaşılan şikâyetlerden birisidir. Yağlı cilt, aslında genden gene taşınan bir yapıdır. Bir insanın cildinin yağlı olması, ciltte siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olur. Bu durum ise ergenlikten itibaren çoğu gencin, bireyin korkulu rüyası olmuştur. Sivilce ve siyah nokta oluşumunun temel nedeni olan yağlı cilt, engellenebilir ve tedavi edilebilir bir durumdur. Pek de telaş yapmaya lüzum olmadığı aşikâr olan bu durumda, Yağlı Cilt Bakımı hakkında neler yapabiliriz? İşte burada Yağlı Cilt Bakımı ile ilgili birkaç şey mevcut.

Yağlı cilt bakımı için çok basit tedbirler vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün;

1)     Dengeli Beslenmek

Özellikle de yağlı yiyeceklerden kaçınmalı, dengeli beslenmeye, öğün atlamamaya, az az ama sık sık yemeye dikkat etmeliyiz. Dengeli beslenmek vücudun sindirim sistemini düzenler ki yağlı ciltte bir sindirim problemidir. Hem cilt güzelliğiniz ile hem de bakımınız ile sizde görenleri etkileyebilir ve farkınızı yansıtabilirsiniz.

2)     Bol ve Sık Spor yapmak

Spor yapmak vücuttaki yağ oranının düşürülmesinde önemli bir etkendir, sık sık spor yaparken ter sayesinde toksinler ve yağlar dışarı atılır. Deriden sızan ter yağ dokusunu parçalamaya çalışır ve azaltır. Sadece bu basit iki önlemin yanı sıra sindirim sistemini düzenleyici bir besin olan, elma tüketimini arttırmak da sivilce ve siyah noktaların kaynağı olan yağlı cilt leri iyileştirici bir etkendir.

Özetle, sağlıklı yaşayıp spor yaparsanız Yağlı Cilt Bakımı yapmış olursunuz. Çünkü Yağlı Cilt Bakımı konusunda önemli olan vücudun yağ dengesini düzenlemektir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular