10.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 7, 2023

Yağsız Besinler Kilo Almanıza Neden Olabilir

cipsGenel olarak bilinen yağlı besinlerin insanlarda kilo sorunu ortaya çıkardığıdır. Bu bilgi tamamen doğrudur. Ancak bu, yağsız besinlerin kilo yapmayacağı anlamına gelmez. Yağsız besinler de insanlarda kilo sorununa yol açabilmektedir. Bunun nedeni yağsız besinlerin çok miktarda tüketilmesi sonucunda vücudun yağ ihtiyacını yeterince karşılayamaması ve bu nedenle vücudun çalışma sisteminde aksaklıklar meydana gelmesi.

Fizyoloji ve psikoloji profesörü Susan Swithers, yağlı besinlerin Obezitenin tedavisinde yardımcı olarak kullanılmak üzere üretilebileceğini öne süren bazı fikirler olduğuna dikkat çekiyor.

Ancak gerçekler bunun tam aksini gösteriyor. Dr. Swithers’a göre bu maddeler, vücudun besin tüketim döngüsünü sekteye uğratarak kalorilerin verimsiz bir biçimde kullanılmasına neden olabiliyor. Sonuçta ise kişinin kilo alması kaçınılmaz oluyor.

Milliyet’te yer alan habere göre, deney süresince araştırmacılar, yağlı ve yağsız beslenme şeklinin uygulandığı laburatuar fareleri üzerinde incelemeler yaptı.

Farelerin yarısına yağsız veya az yağlı cipsler verilirken, diğer yarısına yüksek yağ oranlı cipsler yedirildi.Sonuçlara göre yağ oranı 0 olsa bile denekler normale oranla daha hızlı kilo aldı. Cipsler beslenme düzenlerinden çıkarıldığında ancak eşdeğer yağ asitleri eklendiğinde de kilo alma hızının düşmediği görüldü.

Suçu herkesin severek tükettiği cipslere değil aksine bu tür yağ asitleri içeren her türlü besine atmak gerektiği vurgulanıyor. doğal beslenmenin ve zeytinyağının önemi bir kez daha gözler önüne seriliyor.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular