11.9 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 24, 2022

Yaratıcılığın İlk Adımı

Küçük kızların vazgeçilmez oyuncağı olan Barbie, onların hayal gücü gelişimi için de büyük önem taşıyor. Geniş hayal gücüne sahip küçük çocuklar Barbie sayesinde yaratıcılıklarını kullanma imkanını elde ediyorlar. Barbie bebekleri ile oynayan çocuklar aslında kendileri için yepyeni bir dünya yaratıyorlar. Barbie, onların bu oyun zevkini ve hayal güçlerini geliştirmek adına bir çok şeye sahip. Örneğin; araba, karavan ve hatta Rüya Evi. Barbie’nin Rüya Evi, ismini fazlasıyla hak ediyor.

İçinde en ince ayrıntısına kadar tüm eşyaları olan bu ev, çocuklara evdeki eşyaların görevini anlama olanağı sağlarken, aynı zamanda gerçekçi bir oyun oynama imkanı sağlıyor. Barbie Rüya Evi’nin en büyük özelliği, ayrıntılara önem vermesi ve en gerçekçi şekilde çocuklara başka bir dünya sunmasıdır. Çocuklar gerçekçi bir dünya ile kendi hayal dünyalarını birleştirme şansına ulaşabiliyorlar. Ayrıca bu evde geçen binlerce farklı senaryo yaratabilme şansına kavuşuyor.

3 katı ve 7 odası olan Barbie’nin Rüya Evi çocukların hayal güçlerini doyasıya kullanabilecekleri bir oyuncak görevi görüyor. Büyük ve geniş olması sayesinde çocuklar arkadaşlarıyla birlikte oynayıp iletişim becerilerini geliştirme şansına sahip oluyorlar.

Çocuklar, birbirleriyle sosyalleşirken, aynı zamanda başka fikirleri dinleme ve saygı duyma gibi önemli özellikler kazanırlar. Bir başka katkısı ise Rüya Evi ile oynayan çocukların, evi dekore ederken, küçük yaşta tasarlama becerisine sahip olmasıdır. Küçük çocukların hayal güçlerini diledikleri gibi kullanmalarına yardımcı olarak, onlara hem öğretici hem de keyifli anlar vaad ediyor. Bu sebeple Barbie’nin Rüya Evi, küçük çocuklar için vazgeçilmez bir oyuncak olarak kabul ediliyor.

Barbie, çocukların yaratıcılıklarını beslerken güzel vakit geçirmelerine yardımcı olduğu için günümüzün en popüler oyuncaklarından birisi. Dolayısıyla Barbie Rüya Evi’nin de, Barbie hayranı küçük kızlar için vazgeçilmez bir oyuncak olduğu bir gerçek.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular