19.7 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 23, 2022

Yeni Evlenenler İçin Kiralık Daire Bulma Yöntemleri

Yeni evlenecek olan çiftlerin bütçeleri doğrultusunda düzgün bir kiralık daire bulmaları son derece zordur.

Her ne kadar eğlenceli bir süreç gibi görünse de doğru bir ev tutabilmek adına dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

Beylikdüzü kiralık daire ve konut ilanlarını araştıranların, evlerin özelliklerini, ödeme şartlarını ve konumlarını detaylı bir şekilde öğrenmelerinde fayda vardır. Konut indirimlerinin yaşanması ile birlikte kiralık dairelerin fiyatlarının da düştüğünü söylemek doğru olacaktır.

Sahibinden Kiralık İlanlar Takip Edilmeli

Emlak ofislerine ekstra bir komisyon ücreti vermek istemeyen çiftlerin, sahibinden kiralık ilanları değerlendirmeleri daha avantajlıdır. Türkiye’nin farklı illerinde hizmet veren emlak danışmanları, kiralık ev bulmaları durumunda ekstra ücret talep etmektedir.

  • Sahibinden kiralık ilanları inceleyen çiftler ise daha uygun fiyatlara aradıkları daireyi bulabilirler.
  • Kiralık daire ilanları her geçen gün biraz daha arttığından dolayı doğru bir seçim yapabilmek adına bazı kriterler belirlemekte fayda vardır.
  • Sahibinden kiralık daire ilanları sayesinde, komisyon ücreti verilmeyeceğinden dolayı çiftler ekonomik anlamda zorlanmaz.
  • Kiralık daire araştırması yaparken, binanın yeni yapılmış olmasına ya da bakımına da dikkat edilmesi gerekir.

Özellikle kiralanacak evin merkezi bir konumda olması, farklı noktalara kolay ulaşım sağlanabilmesi açısından avantajlıdır.

Birden Fazla Semtte Detaylı Araştırma Önemli

Yeni evlenen çiftlerin kiralık daire araştırması yaparken birden fazla semti incelemeleri gerekir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde, semtlere göre kiralık daire fiyatları da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle araştırma yapmak, daha ekonomik evler bulabilmek açısından önemlidir. Yaz aylarında ya da düğün sezonunda, kiralık dairelerin sayısı daha fazla artmaktadır. Doğru bir araştırma yapmak, kısa süre içerisinde aranılan kriterlere uygun bir ev bulunmasına zemin hazırlar.

İş yerine yakın noktalar: Evlenecek çiftlerin kiralık daire bakarken iş yerlerine yakın konumlardaki ilanları incelemeleri gerekir. Ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşanmaması adına çalışan yere yakın konumlardaki dairelerin araştırılması daha yararlı olacaktır.

Bütçelere Uygun Ev İlanları

Konut indirimleri ve emlak firmalarının aktif olarak çalışmaya başlamasından sonra bütçelere uygun kiralık daire fırsatları da artmıştır. Kiralık daire ilanlarının çoğalmasından sonra ise çiftler aylık gelirlerine uygun bir tercih yapabilirler. Ev kiralarken aranılan kriterlere uygun olması dikkat edilen temel unsurlardan bir tanesidir. Acemilik çeken ya da nasıl bir daire tercih edecekleri konusunda bilgi sahibi olmayanlar, profesyonel emlak uzmanlarından yardım alabilirler.

Kiralık daire araştırması yapanların, uzun bir zaman ayırmaları ve detaylı araştırma yapmaları gerekir. Büyük şehirlere göre küçük illerde ev kiralamak daha kolaydır. Ancak yinede aranılan kriterlere uygun bir seçim yapılabilmesi adına farklı daireleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Kiralık daire ilanları her geçen gün biraz daha arttığından dolayı seçim yapmak daha kolay hale gelir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular