23.6 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 23, 2022

Yeni Evli Çiftlere 11 Altın Değerinde Öneri

Yeni evlenen çiftler için evliliğin en sıkıntılı dönemlerinin ilk yıl olduğu söylenir. Sonuçta apayrı yaşamları olan iki insanın aynı evi, aynı yükümlülükleri paylaşması hiç de basit değil. Herkes rüya gibi bir düğün hikayesinin olmasını ister ama düğünden sonra bu rüyadan uyanmanız kaçınılmaz. Yapılan araştırmalara göre görülüyor ki, yeni evli çiftlerin evlilikleri ilk yılda azınsanmayacak oranda boşanmayla sonuçlanıyor. Evlenen kim olursa olsun evliliğin sorumluluğunu yerine getirmeli, Peki mutlu bir evlilik ümidiyle evlenen çiftler mutlu yuvalarının dağılmaması için ne yapmalı? Sizler için en önemli 11 noktayı derledik.

Evlilik ipuçları ve yeni evliler için tavsiyeler

1. Eşiniz ile evliliğinize sağlam bir temel oluşturmak için bir plan geliştirin.
Bu evlilik için oldukça önemlidir. Güçlü bir evlilik temeli olmazsa basitçe boşanmayla sonuçlanabilir.

2. Eşiniz ile nasıl iletişim kuracağınızı öğrenin. İletişim evli çiftlerin günlük hayatlarında sık karşılaştıkları problemlerdan biridir. Bunun için eşinizle nasıl iletişim kurabileceğinizi çabucak öğrenin. Etkili iletişim için evlilik başarının anahtarıdır.

3. Makul ve gerçekçi evlilik beklentileriniz olmalı. Evliliğin filmlerde gibi olmadığını bilin.

4. Ev işlerinizi eşinizle paylaşın. Herkes sorumluluklarının ne olması gerektiğini bilmeli. Ayrıca paylaşılması gereken diğer sorumluluklar da varsa, bunları aranızda konuşarak paylaşın.

5. Birlikte bağlanacağınız ve beraber büyütebileceğiniz bir şey seçin. Her gün beraber bu belirlediğiniz uğraş için efor harcayın.

6. Birlikte yaşamaya ve ev yaşamına ahenk sağlamayı öğrenin.

7. Çocukları yetiştirmek basit değildir! Yeni evli çiftlerin çocuk sahibi olması için en az bir yıl beklemeleri uzmanlar tarafından tavsiyeliyor.

8. İlk yıl evlilik için bir öğrenme ve geçiş dönemi olduğunu unutmayın

9. Çimlerin yeşil kalması için mutlaka sulanması gerektiğini unutmayın

10. Geçmiş ve gelecekteki mali konular hakkında açık ve net bir şekilde konuşun. Öğrenci kredileri, kredi kartı borcu ve vergi borcunuzu konuşup ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda hemfikir olun. Ayrıca banka hesaplarınız ortak mı yoksa ayrı mı olacak? Bunun kararını verin.

11. Yeni aileniz hakkında bilgi edinin ve onlarla en iyi nasıl ilişki kurabileceğinizi öğrenin.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular