16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Yüz Dolgusu ve Fiyatları

Genellikle yüz dolgusu bayanlar tarafından yaygın yaptırılan bir işlem olarak bilinse de son dönemde erkeklerinde kullandığı estetik müdahaleler arasındadır. Bireylerin yaşının ilerlemesi ilebirlikte yüzünde bulunan yağ yastıkçıklarını tahrip olmaktadır. Bu tahribat ise kırışıklıkların daha çok ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yüz dolgusu çok yaygın yapılan müdahalelerden birisidir. Yüzdeki derinin eski dinçliğinde olmaması nedeni yapılan yüz dolgusu ile yüz germe gençleştirme sayesinde eski görünüme ulaşılması amaçlanmaktadır. Bu dolgular cildi destekleyerek daha canlı bir cilde sahip olmanız için önemlidir.

Yüz dolgusunun en çok kullanıldığı kısımlar alın çevresi, gözaltı, elmacık kemiklerinin olduğu bölümlerdir. Buralarda en ufak bir kırışıklık ya da solgun görünüm tüm yüzü etkilemektedir. Orta yaş ve sonrasında yapılan bu müdahalelerin düzenli bir şekilde tekrarlanması gereklidir.

Yüz dolgusunda bir başka önemli kısım ise dudaklardır. Dudakların görünümünü düzeltmek için yapılan bu işlemler çok kısa sürmektedir. Dolgunun süresi ortalama 1-2 yıldır. Kalıcı olması gibi bir durumun söz konusu olmadığı yüz dolgusu vücudun işleyişini bozacak herhangi bir duruma sahip değildir.

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusunda fiyatlandırma esasları kişinin yaşına ve cildinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Dolgunun ne kadar yapılacağı ve hangi bölgelerin ihtiyaç duyduğu uzmanların belirleyeceği hususlar arasındadır. Öncelikle yüz dolgusunda kullanılan dolgu maddeleri değişkenlik göstermektedir. Ayrıca dolar endeksli olduğu için fiyatlandırmalar artışgösterebilmektedir. Estetik müdahalelerde klinikler taksitlendirme ya da ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Dolguların kalıcılıkları markasına ve dolgunun çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Hal böyle olunca net bir fiyat vermek mümkün bulunmamaktadır. Ayrıca her kliniğin fiyatlandırmaları farklı olmaktadır. Ancak dolgu için kullanılan malzemeler Avrupa ve Amerika’dan getirilmektedir. Ürünlerin belirli ülkelerde olması da fiyatlandırmaların daha yüksek olmasına neden olur.

Yüz dolgusu fiyatlandırmasına bakarken uzun süre etkisini kaybetmeyen dolguların tercih edilmesi daha ekonomik bir tercih olacaktır. Ancak uzmanın görüşü ve cilt yapısına göre dolguların kalıcılığı değişkenlik göstermektedir. Dolgunun ne kadar olacağı ve cilt yapısı da dolgu ücretlerinin belirlenmesinde etkili bir husustur.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular