10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 5, 2022

Yüz Germe Ameliyatı Ömür Boyu Etkili Mi?

Estetik açıdan güzel durmak, aynalar ile daha barışık bir şekilde yaşamak birçok kadının ortak hayali. Ancak yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzdeki yaşlanma belirtiler daha da ön plana çıkıyor. Bilhassa yanak, çene ve boyun bölgesindeki sarkmalar kadınların en fazla rahatsız olduğu noktaların başında.

Tüm bu sorunları geriye çevirmek için ise tercih genellikle yüz germe ameliyatı oluyor. Yüz germe ameliyatı, yüzdeki yaşlılık belirtilerini geri doğru çevirerek, kişilerin daha genç ve doğal bir görünme ulaşmasını sağlar. Bununla birlikte, yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği, alın germe, kaş kaldırma gibi diğer estetik ameliyatlar ile birlikte yapılabilen yüz germe ile hastanın daha iyi sonuçlar elde edebilmesi mümkün.

Kadınlar yüz germe ile ilgili estetik cerrahlara sorduğu en önemli sorunların başında ise yüz germe ameliyatının ömür boyu kalıcı olup olmadığı oluyor. Fakat yüz germe ameliyatının etki süresi kişiden kişiye göre değişebilir. Bu noktada işin içine birçok farklı faktör giriyor. Kullanılan ameliyat yöntemi, hastanın yaşam biçimi ve derisinin durumu yüz germe ameliyatının etkisini etkileyen başlıca etmenler. Bu nedenden ötürü ameliyatın etkisi için doktorunuza danışmanız çok daha mantıklı bir tercih olacak.

Fakat yüz germe ameliyatında yıllar sonra yüz dokusunda herhangi bir bozulma ya da eski hale dönme söz konusu olursa ameliyat tekrardan yapılabilir ve kişilerin memnun olmadığı noktalar yeni bir ameliyat ile düzeltilir.

Yüz Germe Ameliyatından Sonra Ne Zaman İyileşilir?

Ameliyat sonrasındaki ilk gece, kişiler önem amacıyla hastanede tutulur. Dikişler ise ameliyattan 5 ila 7 gün sonra alınır. Fakat yüz bölgesinde oluşan ödem ve morlukların tamamen geçme süresi 1-3 hafta arasında değişkenlik gösteriyor. Yüz germe ameliyatı sonrasında ise oluşan izler saçlar ile kolaylıkla kapatabilir.

Kaynak: https://www.cengizacikel.com/yuz-estetigi/yuz-germe/

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular