25.8 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 31, 2024

Yüz Temizleme Jeli

Cildin sağlıklı yapısını ve dokusunu koruyabilmesi için cilt bakımı çok önemli bir yere sahiptir. Cilt yapınız ne olursa olsun ve kaç yaşında olursanız olun cildinize uygun ürünler ile cilt bakımı rutini oluşturmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bir cilt bakımı rutininde ise vazgeçilmez 3 aşama bulunmaktadır. İlk aşama; cildin etkili bir şekilde temizlenmesidir. Cilt temizleme ürünleri, cildinizi yağ ve kir gibi kalıntılardan temizlemeye yardımcı olarak cildinizi arındırır. İkinci aşama; toniklerdir. Cildin hem temizlenmesine hem de dolgun ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olurlar. Temizleyici ürünler cildinizi %100 olarak arındırmazlar. Tonikler, temizleyicilerinin gücünü arttırmaya destek vererek cildi daha etkili bir şekilde arındırmaya yardımcı olur. Toniklerin sıkılaştırıcı etkileri de vardır. Açık gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu sayede cildin daha dolgun bir görünüm kazanmasına destek verir. Son aşama ise cildi nemlendirmektir. Nem açısından dengelenmiş bir cilt yüzeyinde birçok sorun ortadan kalkar. Cilt yumuşak, pürüzsüz bir doku kazanır. Sağlıkla ışıldar. Cildinizin sağlıklı görünümünü koruyabilmesi için bu 3 aşamanın da eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamalardan ilki olan ‘Yüz Temizleyiciler’ cildi arındırmanın yanı sıra cildi diğer aşamalara da hazırlamanıza yardımcı olurlar.

Makyaj uygulamaları, çevre kirliliği, stres gibi birçok neden cilt yüzeyinde yağ, kir ve bakteri gibi kalıntılar olmasına neden olur. Cildi hem bu kalıntılardan arındırmak hem de ölü hücrelerden temizlemek için yüz temizleme ürünlerini kullanmak gerekmektedir. Yüz temizleme ürünleri cildin tazelenmesine yardım eder. Yüz temizleme ürünleri cildin pH seviyesini yönetmesine destek olur. Cilt tipiniz her ne olursa olsun sabah ve akşam cildinizi temizlemeye yardımcı olacak bir ürün kullanmanız gerekmektedir. Cilt tipiniz kullanacağınız temizleme ürününün yapısının nasıl olması gerektiği konusunda size yol gösterici olacaktır. Kuru ve normal cilt tipine sahip olan kişiler krem temizleyicileri kullanırken yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişilerin jel formdaki yüz temizleme ürünlerini kullanması önerilmektedir.

Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin cildinde daha fazla sebum salgılanmaktadır. Bu da cildin daha yağlı bir görünüm ve his kazanmasına neden olur. Yüz temizleme jelleri, özel olarak geliştirilen yapıları ile ciltte salgılanan sebum fazlasını gidermeye destek verir. Cilt yüzeyinde meydana gelen parlama gibi durumların önüne geçmenize yardımcı olur. Cildin dengelenmesine yardım ederek akne ve sivilce gibi sorunların giderilmesi için çabalar. Cildinizde kurutma etkisi yaratmadan cildin dengelenmesi için yardım eder. Cildin daha mat bir görünüm kazanması için destek verir. Yüz temizleme jeli, kiri arındırmanın yanı sıra cildin dengelenmesine de yardımcı olarak gün boyunca cildinizin en iyi durumda kalması için çabalar.

Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde diğer cilt tiplerine oranla çok daha fazla akne ve sivilce sorunları gözlenmektedir. Bunun nedeni; salgılanan sebum fazlasıyla yüzeyde daha fazla kir birikmesi ve sebum ile birlikte ter ve ölü cilt hücrelerinin cilt yüzeyinde sıkışmasıdır. Bunun sonucunda sivilce oluşur. Düzenli olarak yapılan temizleme işlemi sebum ve kirin birikmesine engel olarak sivilce sorunlarının da kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Jel formda geliştirilen yüz yıkama jelleri cildinizi arındırırken bu akne ve sivilce sorunlarının da kontrol altına alınmasına destek verir.

Diğer cilt tiplerine oranla yağlı cilt tiplerinin bakımı çok daha zor olarak görülmektedir ancak yapılan araştırmalar yağlı cilt tiplerinin diğer cilt tiplerine oranla daha uzun süre genç görünümde kaldığını göstermiştir. Belki de artık yağlı bir cildiniz varsa o kadar da şikayetçi olmanız gerekmiyordur.

Tüm Dermokozmetik yüz temizleme jelleri narceza.com dan online olarak satın alabilirsiniz. Satın almak için https://www.narecza.com/yuz-temizleme-jelleri tıklayınız.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Konular