22.7 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 9, 2022

Zeltiq Coolsculpting ile ilgili merak edilen her şey!

Soğuk lipoliz işlemleri nedir, zeltiq coolsculpting nedir, zeltiq coolsculpting nasıl çalışır ve nasıl yapılır gibi bütün sorularZeltiq Coolsculpting hakkında merak edilen her şey!

Soğuk lipoliz nedir, zeltiq coolsculpting nedir, zeltiq coolsculpting nasıl çalışır ve nasıl uygulanır gibi birçok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz. CoolClinic sizlere bütün bu konular hakkında bilgileri verecektir. İşte bütün detaylar…

 

Soğuk Lipoliz Nedir?

Bölgesel incelme anlamında yapılan işlemlere soğuk lipoliz denilmektedir. Liposuction adı verilen ve cerrahi işlemler uygulanmadan ve onlara ihtiyaç duyulmadan yapılan, yağ hücrelerini dondurma işlemleri, yağ hücrelerinin hem daralmasını hem de büzülerek küçülmesini ardından da bozulmasını sağlayan işlemlerdir. Dünya genelinde yapılan bir ankete göre ortalama 6000 kişiye sorular sorulmuş ve bu kişiler incelenmiştir. Bu anketin sonuçlarına göre de insanların her biri ortalama olarak bilgisayar karşısında, otomobilde otururken ve televizyon izlerken 56 saat kadar zaman geçiriyor ve bu harcamalar haftalık olarak ortaya dökülüyor. Ve bu sonuçlar günlük periyot olarak incelendiğinde günlük 8 saat kadar bir süre oturduğumuz sonucuna varıyoruz. İnsan vücudu oturma sürecinde metabolizmayı yavaşlatır ve bu eylem sonucunda da besinlerin sindirilmesi yavaşlar ya da durur. E durum böyle olunca da bölgesel olarak yağlanmalar meydana gelmektedir. Bölgesel olarak yağlanmalardan kurtulmak normal vücut yağından kurtulmaktan çok daha zordur. Oturma eylemi yanı sıra, beslenme düzensizliği, genetik yapılar ve hormonsal ani değişiklikler de aynı etkiye sahiptir.

Bölgesel Yağlanma Önlenebilir mi?

Birçok insanın baş belası olan bölgesel yağlanmalar tabi ki önlenebilir. Önlenemediği zaman da zeltiq coolsculpting yöntemi ile kurtulunuyor zaten. Düzenli olarak spor yapmak bölgesel yağlanmanın önüne geçmeyi sağlayabiliyor fakat günlük yoğunluk dolayısıyla spora çok da vakit ayıramayabiliyoruz. Peki ya spor da yapamıyorsak, spora özellikle zaman ayıramıyorsak zeltiq coolsculpting yöntemi dışında nasıl önleyebiliriz? Evet, günlük yaşantımız yoğun olabiliyor. Bu yoğunluk arasında fırsat buldukça hareket etmeli ve egzersizler yapmalıyız. Mesela iş yerindeyiz diyelim ve çok yoğunuz. Bu da gayet herkesin hayatında olabilecek yoğunluklar. İş arasında 15 dakika kendimize mola verip kalkıp dolaşmak ya da açma germe hareketleri yapmak bölgesel yağlanma önüne geçebiliyor. Veyahut işe her gün otomobil ile gidip gelebiliriz. Bu durumun da önüne haftada sadece bir gün bile olsa toplu taşıma kullanarak geçebiliriz. Çünkü biliyoruz ki nerede hareket orada bereket yani ne kadar hareket o kadar sağlık!

Zeltiq Coolsculpting Nasıl Çalışıyor?

Zeltiq coolsculpting nasıl çalışıyor sorusuna detaylı olarak değinmekte fayda var.  Soğuk lipoliz yöntemi her insana uygulanabilen bir uygulama değildir. Bu uygulamanın uygulanabilmesi için belirli kurallar vardır. Bazı durumlara sahipseniz eğer bu uygulama büyük zararlar verebilir ve önüne geçilemeyecek problemler meydana getirebilir. Hamilelerde, daha yeni anne olmuş ve bebek emzirenlerde ve raynaud adı verilen soğuğa karşı hassasiyet sendromuna sahip olanlara bu uygulama önerilmez ve de uygulanmaz. Ayrıca merak edilen bir konuda soğuk lipoliz, zeltiq coolsculpting işlemleri her bölgeye uygulanabilir mi sorusudur. Bu uygulama genellikle yağ oranı çok olan bölgelere uygulanmaktadır. Örneğin karın bölgesi, gıdı, baldır bölgesi, kalça ve bel kısımları çok yoğun yağlanabilen ve bu uygulama için en ideal olan bölgelerdendir. Obez tedavisinde kullanılmaz bu nedenle de obez tanısı koyulmuş olan insanlarda etkili olmayacaktır.

Zeltiq Coolsculpting uygulaması genellikle seanslar halinde ilerlemektedir. Kişinin vücut ölçüleri, yağ oranları gibi durumlara göre de seans sayısı değişiklik göstermektedir. Genelde tek seansta biter ama kimi zaman bu seanslar iki ya da üç de olabilir. Her seans ortalama olarak bir saat sürmektedir. Bu seanslar 2 ayda bir tekrar edilebilir. Zeltiq Coolsculpting uygulaması dünya sağlık kurumları FDA tarafından da onay almıştır. İhtiyaç duyulan bölgelere zeltiq coolsculpting uygulaması yapılabilir. Ama öncelikle zeltiq coolsculpting nedir ve zeltiq coolsculpting nasıl çalışır sorularının yanıtlarını öğrenmelisiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak içinse CoolClinic’e hemen ulaşabilir ve ilgili uzmanlarla görüşerek sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular