16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Zeltiq Coolsculpting

Ülkemizde soğuk lipoliz tedavisi olarak da bilinen zeltiq coolsculpting, uzun yıllardır estetik alanında kullanılmaktadır. Bölgesel olarak incelme tedavisi amaçlı olarak kullanılan bu uygulama ile inatçı yap birikimlerinizden kurtulabilirsiniz. Spor veya diyet gibi birçok uygulamaya rağmen ortadan kaldıramadığınız bu sorun, yağ dokuların parçalanması ile ortadan kaldırılabilmektedir. Özellikle kadınlarca gel ve bacaklarda görülen bölgesel yağlanma sorunu, geçmişte sadece cerrahi işlem uygulanarak ortadan kaldırılabilmekteydi.

Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte cerrah işlem gerektirmeden zeltiq coolsculpting ile bölgesel yağlanmalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle ameliyat olmaktan korkan ve kendisine vakit ayıracak zamanı bulamayan kişiler tarafından yaptırılan bu işlem, herhangi bir yan etki bırakmamaktadır. Ayrıca cerrahi işlemdeki gibi bir kesi izi de bırakmayan bu işlem, kadın ve erkekler tarafından yoğun bir şekilde kullanılabilmektedir. Sadece tek seans üzerinden uygulanan zeltiq coolsculpting, acı ve ağrı içermemektedir.

Coolsculpting Tedavi Süreci

Coolsculpting tedavi süreci ilk olarak doktor muayenesi ile başlamaktadır. Vücudunuzun birçok bölgesinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu işlem ile fazla yağlarınızdan doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz öncesinde uygulama yapılacak alanlar, uzman doktor tarafından belirlenmektedir. Tek seans üzerinden uygulaması yapılan bu işlem, sadece fazla yağ dokusuna uygulanmaktadır. Uygulama öncesinde cilde jel ped yerleştirilmekte ve cilt korunması sağlanmaktadır.

Coolsculpting tedavi süreci hakkında bilgi almak için www.coolclinic.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından yaptırabileceğiniz bu işlem ortalama olarak 2 hafta içerisinde etki göstermeye başlamaktadır. Vücutta en fazla karın, alt karın, kalça ve bacak bölgelerinde ortaya çıkan yağ tabakası için uygulanan bu işlemde, ilk olarak belirlenen tedavi bölgeleri vakum yardımı ile kavranmaktadır. Daha sonra yağ hücreleri 4-5 dereceye kadar soğutulmakta ve eriyen yağ hücreleri karaciğer ile vücuttan atılmaktadır. Anestezi veya cerrahi işlem gerektirmeden yapabileceğiniz bu coolsculpting tedavi sürecinde, hayatınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.

Coolsculpting Nedir?

Coolsculpting nedir diye sorarsanız, FDA onaylı olan bu uygulama ameliyatsız bir zayıflama tekniği olarak bilinmektedir. Harvard Medical School tarafından geliştirilen bu zayıflama tekniği, soğuk lipoliz olarak da bilinmektedir. Özellikle Hollywood yıldızları tarafından kullanılan bu güzellik uygulaması, yan etkisinin olmaması ve cerrahi bir işlem içermemesinden dolayı tercih edilmektedir. Vücutta bulunan inatçı yağ tabakları için uygulanan bu işlem, yağ dokularını soğutarak parçalamaktadır

Coolsculpting nedir derseniz, vücutta dondurulan yağlarınızın metabolizma yardımıyla atılması ve zayıflama meydana getirmesine denmektedir. Oldukça güvenilir olan bu uygulama, vücutta hemen hemen her bölgede uygulanabilmektedir. Uygulama süresi tedavi yapılacak olan alana göre değişim gösterebilmekle birlikte, bu işlem sadece tek seans uygulanmaktadır. Günlük hayatınıza ara vermeden yaptırabileceğiniz coolsculpting nedir derseniz,  kısaca ameliyatsız zayıflama tekniği olarak bilinmektedir. Doğal yollarla yağların vücuttan atılmasına dayanan bu işlemi, güvenilir yerlerde, uzman doktorlara yaptırmanızda fayda var.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular