22.5 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Ayakkabı Modası ve Topuklu Ayakkabılar

Sosyal konumu ne olursa olsun her bir kadın kendince modayı takip eder. Bütün kadınlar hissetirmese bile aslında moda takipçisidir. Çünkü her kadın çevresine kendini beğendirmek, başkaları tarafından güzel ve alımlı görünmek ister. Bunu yolu da elbette önce kişisel bakım yapmaktan, sonra da modayı takip ederek güzel bir şekilde giyinmekten geçer. Ancak moda demek sadece giyinmek demek değildir. Kıyafetleri tamamlayan diğer eşyalar da her zaman modanın bir parçasıdır ve üzerinizdeki elbise kadar önemlidir.

Moda denilince akla giysiler ve yan aksesuarlar ilk olarak gelmektedir. Giysilerin dışında özellikle çanta ve ayakkabılar önemlidir. Bu nedenle modaya tam olarak uymak istiyorsanız giysinizi, çantanızı ve ayakkabınızı modaya ve birbirlerine uygun olarak seçmelisiniz.

Bu yılın ayakkabı modasında yine topuklu ayakkabılar ön plana çıkmakta. Topuklu ayakkabılar kadınların en çok tercih ettiği ve onları şık gösteren, özellikle kokteyller, açılışlar, toplantılar ve organizasyonlarda  kullandıkları gerçekten şık ayakkabılardır. Özellikle kokteyl ve toplantılara topuklu ayakkabınızla gitmenizi öneririz. Tabi ki modayı takip edeceğim diyerek giysiniz ile alakası olmayan bir ayakkabı seçmeyin. Bu nedenle ayakkabı seçiminde moda kadar, giyeceğiniz kıyafette oldukça önemlidir.

Bu yıl topuklu ayakkabıların moda olduğunu söylemiştik. Özellikle deri topluklu ayakkabılar bir adım daha öne çıkmaktadır. Derilerde de sadece derilerin dışında çeşitli işlemeler ile bezenmiş deri ayakkabılar daha fazla ilgi odağı olmaktadır. Yine egzotik desenlere sahip topuklu ayakkabılarda bu sezonun vazgeçilmezlerinden olacaktır.

Kısacası bu sezon topuklu deri ayakkabılar ön planda olacaktır. Bunun dışında sarmalı ipliğe sahip olan ayakkabılarda bu yılın moda trendleri arasında. Daha çok spor giymeyi sevenler için bağcıklı ayakkabılar da tercih edilebilir.

Kaynak: https://www.irmakayakkabi.com/stiletto

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Stilettoya benzer ayakkabı türleri çok güzel ben çok rahat ediyorum böyle ayakkabılarda. Bunların botları da çıktı resimleri var mı acaba?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular