16.6 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 22, 2023

Botoks ile Daha Genç Daha Güzel

Botoks uygulaması, yaş almaya bağlı kırışıklıkların ve mimik hareketlerinden kaynaklı çizgilerin giderilmesini sağlayan estetik bir işlemdir.

Hem oluşan kırışıklıkların yok olmasını hem de derinleşmesini önleyen bu uygulama ile daha genç ve dinamik görünüm kazanabilirsiniz.

 

Botoks Nedir, Neden Yapılır?

Botoks aslında cilde enjekte edilen ilacın adıdır. Uzman kişiler tarafından yapıldığında risk yok denecek kadar azdır. Kırışıklık tedavisinde en çok tercih edilen yöntem olan botoks, kas ile sinir bağlantısını bloke ederek kas hareketlerinin dondurulmasını sağlar. Bu sayede mevcut kırışıklıkların görünürlüğü azalırken yeni kırışıklıkların da oluşması engellenir. İki kaş arası kırışıklıklar, göz çevresi, yanak kenarları, alın, dudak üstü kırışıkları ve bazı hastalıklardan kaynaklanan deformasyonların giderilmesinde kullanılır.

 

Botoksla Zamana Meydan Okuyun

Şehir hayatı, mimik kullanımı, yaş ilerlemesi gibi faktörlere bağlı olarak oluşan çizgiler, yüzde yorgun bir ifadeye neden olur. Bu ifadeyi ortadan kaldırmak ve daha dinamik görünmek için botoks uygulaması en etkili yöntemdir. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak ayarlanan dozaja göre minimum on beş dakika süren bir işlemdir. Çok küçük bir iğneyle yüzün belli bölgelerine botoks enjekte edilir. Acısız ve kolay uygulanan işlem sonrası hastalar günlük hayatına devam edebilir. İlk yapıldığında etkisi dört ila altı aya kadar sürer. Diğer uygulamalarda ise yeni kırışıklıkların oluşmasının önüne geçildiği için tekrar etme süresi uzayabilir.

 

Botoksla Hem Doğal Hem Genç Görünüm

Uygulama yapıldıktan sonra etkileleri beş ile yedi gün içerisinde yüzünüze tamamen yansır. Sadece kırışıklıkların olduğu bölgeye uygulanarak daha gergin bir görünüm sağlanır. Uygulanmayan bölgelerde kas ve mimik hareketleri devam ettiği için tamamen doğal bir görünüm yaratır. Botoks bir dolgu maddesi olmadığı için yüzde şişkinlik ve farklılık yaratmaz. Kas hareketlerini engelleyerek daha pürüzsüz bir görünüme kavuşarak daha sağlıklı ve genç gösterir. Botoksta yaş aralığı geniştir, ihtiyaç duyan hemen hemen herkes bu işlemi yaptırabilir. Bazı genç hastalarda ileride oluşabilecek kırışıklıkları önlemek için de uygulanabilir.

 

Mutluluğunuza Yatırım Yapın

Daha dinamik ve genç görünüm kişinin günlük hayatına da pozitif katkı sağlar. Kendinizi daha dinç ve mutlu hissetmek zamana karşı direnmek ruhsal motivasyonunuzu da arttırır. Botox tedavisi gerek estetik gerekse tedavi amaçlı uzun yıllar yaptırılabilir. Doktorunuzun uygun gördüğü bölgelere ve ihtiyaç duyuldukça tekrarlanabilen botox fiyatları; diğer estetik uygulamalara oranlı ekonomiktir. DoctorB Clinic’te bulunan deneyimli ve alanında uzman kişiler tarafından uygulanacak işlemlerle daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular