15.7 C
İstanbul
Cuma, Kasım 24, 2023

Cilt Onarım Masajı

Cilt Onarım Masajı, aromaterapi de de kullanılan aromatik yağların kullanımı ile gerçekleştirilir.

Cildin beslenmesini sağlayan masaj aynı zamanda sinir sisteminin yatıştırılmasını ve kasların gevşetilerek negatif enerjinin atılmasını sağlar. Uçucu yağlar ısıtılarak karıştırılır ve sıcak yağ kullanılan masaj ile başlar. Ortak uçucu yağ seçimleri nane, tarçın, portakal, okaliptüs ya da mentol içerebilir. Bazı uygulayıcılar Tiger Balm veya başka bir merhem kullanır.

Yağın amacına ulaşması için işleminin sonraki aşaması için tekrar ısıtılır aslında hafif olsa da cildi tahriş etmek yenilenmeyi hızlandırır.

Masaj da tedavinin bir sonraki bölümünde daha etkili olacak şekilde gerçekleştirilir ve masaj yapılan kişi rahatlar. Bazı durumlarda aromatik yağlar ısıtılmadan uygulama sağlanır. Uygulayıcının tekniğine göre bu sistem değişiklik gösterir.

 

cilt-bakimi
cilt onarım masajı genelde yüz için uygulanır ancak tüm vücuda da yayılabilir. Ovuşturma yöntemleri kullanılır ve hafif parmak hareketleri ile kişi rahatlar. Ovuşturma sayesinde kan deri yüzeyine yükselmeye başlar. Cildin yenilenmesi için E vitaminine ve A vitaminine oldukça ihtiyaç duyulur. Aslında cilt yenilenirken kas ağrıları ve düşük enerjiden kişi kurtarılır. Isıtılan yağlar vücutta kullanılırsa kaslar gevşeyecektir. Tütsü de uygulamada kullanılabilir. Bu durumda stres de vücuttan akıp gidecektir. Sinir sistemi yatışması uçucu ve kokulu yağlar ile sağlanacaktır. Bu masaj tipi aslında soğuk algınlığı gibi sorunlara yakalanmayı da en aza indirgeyecektir.

Kullanılan yağlar kokusu ve içerdiği mineral ve vitaminler bakımından vücuda sayısız yarar sağlayacaktır. Genellik orta yaş bayanlarının tercih ettiği bu masaj türü gençleşmenin en ideal anahtarıdır. Karıştırılan yağlar gerçekten vücudun istediği tüm içeriğe sahiptir. Büyülü eller ile düzenli şekilde masaj yapılması sarkma probleminin de önüne geçmektedir.

Kırışıklık gibi sorunların da ortadan kaldırılması ya da daha uzun vadede oluşmasına neden olmaktadır.
Kaliteli bir ovma ve canlandırıcı, yenileyici yağlar sayesinde cildin onarımı için hiçbir yaş geç kalmış sayılmaz.

Bu terapiye erken yaşlarda başlamak çok daha iyi sonuç verse de yağlar cildi ayırt etmeksizin eti göstermektedir. Ancak cilt onarım masajı kişinin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Sağlıklı bir vücudu kaplayan cilt daha hızlı sonuç verir.

Kaynaklar
istanbul masaj
Wikipedia

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular