8.5 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 11, 2024

Çocuk Bakımı ve Aile

Çocuk Bakımı ve Aile

Cocuk bakımı eşittir sorumluluk. Anne ve babaların yapmasi gereken ise bu sorumluluğu yerine getirmek. Cocuk bakımı ebeveyinlerin öncelikleri arasında olmalıdır. Çünkü cocuk anne ve babanın yolunda yola cıkmış bir yolcu durumundadır. Anne babaların yapması gereken ise bireysel farklılıkları dikkate almalıdırlar. Çünkü her bebek ayrı bir insandir ve ona gore yetistirilmelidir.

Yeni ebeveynlerin oldukça zorlandıkları durumlar ise cocuk bakımında beslenme ve hastalıktır. Deneyimli anne ve babalar bu konuları rahat atlatırken yeni ebeveyinler ise bu konuda zorlanmakta ve sogukkanli olamamaktadırlar.

Cocuk bakımında öncelik çocuğun duygusal olarak doyurulmasıdır. Anne sevgisi çocuk için en büyük besindir. Onun için ebeveyn olan annenin daha çok bebeğiyle vakit geçirmesi gerekmektedir. Çalışan annelerin zorluğu da burdan kaynaklanmaktadır.

Cocuk bakımında çalışan annelerin zorlandığı diğer bir nokta ise çocuklarına yeterli düzeyde anne sütü verememeleridir. Oysa anne sütü cocuk için anne sevgisinden sonra gelen önemli bir besini oluşturmaktadır. Anne sütünde bebeğinizin bağışıklık sistemi tam olarak gelişene dek gerekli olan, hastalıklara karşı savunucu maddeler vardır. Ayrıca bazı alerjilere karşı da koruyucudur.Cocuk bakımında öncelikli sorumluluk ebeveyn olan annenin elinde olmalıdır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Konular