19.5 C
İstanbul
Cumartesi, Ekim 8, 2022

Hamilelikte Oluşan Lekeler

hamilelik lekeleriHamilelik döneminde yüzde oluşan lekeler gerçekten çok can sıkıcıdır. Bu gebelik lekeleri genellikle 4 ve 5. aylarda oluşmaya başlar. En çok görülen yerler ise alın, burun çevresi, yanaklar ve dudakların üzeridir. Bu lekeler kalıcı değildir. Hamilelikten sonra zaman içinde tamamen kaybolacaktır. Bu nedenle tedirgin olmanıza gerek yok.

Hamilelik lekelerinin esmer tenli bayanlarda daha çok görülmesinin sebebi ise tamamen hormonal nedenlerledir. Hamilelik lekelerinin tamamen oluşmamasını sağlamak zordur. Ancak alınacak küçük tedbirlerle daha az oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdakileri uygulamanız yeterli.

Cildinizi temiz tutun

Hava kirliliğinin neden olduğu kirlerden, makyaj artıklarından ve gece salgılarından kurtulmak için cildinizin günlük temizliğini aksatmamalısınız. Bu düzenli temizlik cildinizin açılmasına ve böylece lekelerin oluşmamasına yardımcı olacaktır.

Güneş ışınlarına dikkat edin

Mutlaka güneş filtreli ürünler kullanın. Çünkü güneş ışınları, hamilelikteki yüz lekelerini arttırır. Güneş filtresi olan bir gündüz kremi kullanın veya bir gündüz kremiyle birlikte, en az 15 koruma faktörlü bir kremi birlikte uygulayın.

Önceki İçerikRüyada Merdiven Görmek
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular