14.5 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 26, 2022

Lohusa döneminde uykunun önemi

Hamilelik döneminden sonraki çocuk doğduktan sonraki bölüme lohusalık dönemi denir. Lohusalık dönemi her annenin öyle ya da böyle tecrübe ettiği bir konudur. Tıpkı hamilelikte olduğu gibi lohusalık döneminde de dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bu dönemde anneler hormonal değişimlerden dolayı kendilerini kötü hissedebilirler. Bu durumlara karşı yapılabilecek pek çok şey bulunmaktadır. Alınması gereken pek çok tedbir bulunuyor. Anneler için şıklık oldukça önemlidir. Kendini şık hisseden anneler bir miktar dahi olsa iyi hissederler. Lohusa giyim ürünleri bu noktada annelere oldukça faydalı olacaktır. Lohusalık döneminde bulunana anneler bu kıyafetler içinde kendilerini hem rahat hem de şık hissederler. Özellikle birçok dikişi bulunan anne bu kıyafetler içinde rahat eder ve dikişlerinin patlaması gibi bir problem yaşamaz.

Doğum sonrası dönemin bebek doğduktan sonraki en önemli konusu bebeğin beslenmesidir. Bebeğin beslenmesi çok uzun süre boyunca anne sütüyle karşılanmaktadır. Anne sütünün sağlıklı bir şekilde çıkması için annenin sağlığı önemli bir yer tutar. Gece sağlıklı uyuması oldukça önemlidir. Gece uykusunu alan annelerin emzirme konusunda çok sıkıntı çekmediği görülmektedir. Gece uyurken anne adayının kıyafeti de oldukça önemlidir. Ameliyattan yeni çıkan anne adayı rahat uyumak için kendine özel kıyafetler giymelidir. Lohusa pijama ürünlerinden faydalanması anne adayı için oldukça iyi olacaktır. Bu pijamalar rahat hissettirmesinin yanı sıra hormonal değişimlerden kaynaklı üşüme veya terlemeyi de önleyecek bir kumaştan üretilmektedir. Böylelikle hastalık yaşamamanız konusunda da size yararlı olacaktır.

Pijama ürünlerinin alternatifi başka ürünler de bulunmaktadır. Bu anne adayının tercihine kalmıştır. Bu ürünlerden en önemlisi ise lohusa gecelik ürünleri. Bu gecelik ürünlerinin pijamalardan en önemli farklı rahatlıdır. Rahat bir şekilde uyumanızı sağlayan bu ürünler kıvrılmayacağı için dikişlerinize de herhangi bir zarar vermeyecektir. Tıpkı pijamalarda olduğu gibi özel bir kumaştan üretilen bu ürünü giyerken de terleme veya üşüme gibi konular minimumda olacaktır. Ayrıca emzirmenizi de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca üzerinizi giyme veya çıkarma konusu ameliyat sonrası dikişlerden dolayı oldukça önemlidir. Bu geceliklerle bunu da kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Önceki İçerikÇerkez Tavuğu Tarifi
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular