Son Haberler
Anasayfa / Güzellik / Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Gelin ve gelin adaylarının en çok dikkat ettiği konu olan gelin makyajı hakkında araştırmalarımızı sizlere sunuyoruz. Hayatınızın en güzel günlerinden birisi olan düğün gününüzde, yapacağınız makyaj da oldukça önemlidir. Sizler için derlediğimiz bilgileri ve örnek gelin makyajı resimlerini aşağıda bulabilirsiniz. Gecenin en dikkat çeken kişisi siz olacağınız için gelin makyajı konusuna da dikkat etmeniz gerekir.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelin makyajında, öncelikle değerlendirilmesi gereken durumlar vardır. Ten renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve hatta düğünün yeri bunlar arasındadır. (kır düğünü mü yoksa salon düğünü mü olacağı önemlidir.) Yüzünüze ve ten renginize en uygun olan seçimleri, düğün gününden önce prova etmeniz daha sonra yaşanacak olası nahoşlukların önüne geçecektir. Yüz tipinize uygun tercihler, çok daha simetrik ve estetik bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Düğün yeri seçiminiz de makyajınızı etkilemektedir. Kır düğünü yapılacaksa, çok daha doğal ve sade bir makyaj uyumlu olacaktır. Salon düğünü olacaksa da çok daha yoğun bir makyaj, onca ışık altında gerekli olabilmektedir.  Ancak son yıllarda hem salon hem de kır düğünlerinde genel olarak doğallıktan yana seçimler dikkat çekmektedir.

gelin makyajı

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Yuvarlak bir yüz hattınız varsa, elmacık kemiklerinizin altından başlamak üzere, şakaklarınıza doğru allık uygulaması ile daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Daha köşeli olan yüz tiplerinde ise allık kullanımında, elmacık kemiklerin üzeri ile çene altı ve yanı sınırına kadar uygulama yapılabilir.
  • Fondöten seçiminde de doğal ve ten renginize uygun bir seçim önemlidir. Göz makyajında açık renk far göz kapağına sürüldükten sonra, gölge yapacak olduğunuz renkteki farla, göz kapağının bittiği noktadan kaşınıza paralel konumda çukurluğa uygulanmalı.
  • Çok daha derin bakışlar için dolgun kirpikler önemlidir. Bunun için takma kirpikler de kullanılabilir.

Gelin makyajı örneklerini sitemizden inceleyerek, kafanızda çok daha net bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda önemli olan şey, size en uygun tercihlere karar verilmesidir.

gelin makyajı

gelin makyajı

 

gelin makyajı

gelin makyajı

 

Hakkında Sude Seçkin

Kadınım.Net Editörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE