19.5 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 20, 2022

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Etkileyici göz makyajı yapılışı için iddialı ya da doğal görünüm tercih edebilirsiniz. Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal göz makyajı yapabilmek için üç farklı tona ihtiyaç duyulur. Göz makyajı yaparken etkileyici bir görünüm için belirginlik sağlayan koyu renkli bir fara, dağıtmak için orta tonlarda bir fara ve aydınlatmak için de açık renkli bir fara ihtiyacınız olacaktır. Farklı nude tonlarını bir arada sunan far paleti kullanarak çok doğal ve etkileyici bir görümüme sahip göz makyajı yapabilirsiniz. 

Doğal Tonlarda Göz Makyajı Yapılışı

Sade tonlarda göz makyajı yaparken, makyajın kalıcı olması için uygulamaya geçmeden önce göz makyajı bazı kullanılması tavsiye edilir. Primer olarak da bilinen göz makyajı bazı, doğal görünüm için kusursuz bir baz oluşturmanın yanı sıra makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır. Dünyaca ünlü markaların yanı sıra alternatif makyaj malzemeleri üreten markaların da primer ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

Baz rengini bulduktan sonra göz kapağına uygulayarak renk eşitsizliğini ortadan kaldırabilirsiniz. Daha sonra buğulu göz makyajı için en doğal toprak ve nude tonları bir arada bulunduran far paletli kullanıp dağıtma fırçasıyla göz kapaklarının derinliğini ortaya çıkarabilirsiz. Doğal bir etki bırakmak ve renk geçişlerinin mümkün olduğunca az belirgin olmasını sağlamak için temiz bir far fırçasıyla makyajınızı dağıtabilirsiniz. Biraz zaman alan bu işlem sonunda aydınlatıcı kullanarak gözlerinizi daha iri ve belirgin gösterebilirsiniz.

Etkileyici Göz Makyajı Ürünleri

Doğal göz makyajı malzemeleri sayesinde hem abartı olmadan günlük hayatta her yerde kullanabileceğiniz bir makyaja sahip olabilir hem de gözlerinizin güzelliğini daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun için aydınlatıcı, far fırçası, primer (göz makyajı bazı) göz kalemi gibi pek çok farklı ürüne sahip olmanız gerekmektedir. En uygun fiyatlarla internet üzerinden kullanışlı ve kaliteli göz makyajı ürünlerine sahip olmak için Sosyetikavm.com’u ziyaret edebilirsiniz. En çok satılan makyaj ürünleri arasında siz de bütçenizi yormayan fiyatlarla severek kullanacağınız doğal göz makyajı malzemelerini satın alabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular