26.5 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 13, 2023

göz makyajı

Sade ve Doğal Göz Makyajı İpuçları

Bayanlar için günlük hayatta makyaj oldukça önemlidir ve vazgeçilmezdir. Hanımların en çok yaptıkları yanlış ise makyaj yapar iken vücutlarını oldukça hırpalaması ve özen göstermemesidir. Vücudunuzu üzmeden, daha nazik hareketler ile yapacağınız doğal makyaj ile sizde en güzel görünümü sağlayabilirsiniz. Aşağıda sizlere sunmakta olduğumuz doğal makyaj ipuçlarını uygulayarak sizde şıklığınızı koruyabilirsiniz.

1)     Makyaj yapacağınız bölge vücudunuzun neresi olur ise olsun muhakkak alt kısmına nemlendirici uygulamanız gerekmektedir. Ağız, burun ve göz kenarlarına nemlendirici sürmek makyaj malzemelerinin vücudunuza zarar vermemesini sağlamaktadır.

2)     Makyaj yapar iken seçeceğiniz pudranın cilt renginiz ile aynı olması ve saydam olması gerekmektedir. Eğer doğallığı korumak istiyorsanız pudrayı muhakkak fırça ile cildinize uygulayın.

3)     Göz makyajı güzelliği vurgulamak için çok büyük önem taşımaktadır. Gözlerinizi ön plana çıkartmak için göz hatlarınıza bakır veya kahverengi tonlarını uygulamaya özen gösterin.

4)     Göz makyajı yapar iken vazgeçilmez ürün rimeldir. Rimeli muhakkak siyah veya kahverengi kullanın. Renkli rimeller içerisinde kimyasal madde bulundurduğundan bunları kullanmaktan sakının.

5)     Göz altlarınızda istenmeyen kırışıklıklar var ise bunlardan kolay bir şekilde bronz ve altın gibi sıcak renkler ile kurtulabilirsiniz.

6)     Göz altlarınızda torbalar oluşuyor ise kremlerinizi parlak olanlardan kullanın. Makyaj kaleminiz ile çizgi ve gölge şeklinde uygulayın.

Makyajınızı abartmamanız ve sade renler tercih etmeniz sizler için daha faydalı ve daha sağlıklıdır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular