6.6 C
İstanbul
Pazar, Ocak 21, 2024

İlk Buluşmada Neye Dikkat Edilmeli

ilk buluşmaKarşı cinsle ilk tanışma esnasında genellikle insanı bir heyecan basar. Bazen insan ne yapacağını, ne söyleyeceğini dahi bilemez. Özellikle karşı taraftan iyi bir elektrik alındığında bu duygular biraz daha artarak kendini gösterir. İlk buluşmadan önce aslında nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinirse insan biraz daha hazırlıklı olur. Hazırlıklı olmak size krtik anlarda nasıl davranmanız gerektiği konusunda mükemmel bir avantaj sunar. Yani bir nevi maç öncesi antrenman yapmak gibi. 🙂

İlk buluşmalarda ve konuşmalarda öncelikle kendinize ait mahremiyeti olan konulardan bahsetmemelisiniz. Kendinizle ilgili sırları vermeyin ve daha önceki ilişkilerinizden asla bahsetmeyin. Bu durumlarda yapılması gereken en önemli şey, yapmacık hareketlerden uzak durmak, doğal olmak ve kendiniz gibi görünmektir. Karşı tarafta ise, konuşmada ve cevaplarda tutarlılık, özen, anlatılanı dinleme gibi konulara dikkat edilmelidir.

İlk buluşmaya nasıl gitmeliyim?

Öncelikle kılık kıyafetinize özen gösterin ve karşı tarafa bakımlı bir insan olduğunuzu hissettirin. Kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz kıyafetler giymekten kaçının.

Buluşmaya zamanında gidin ve geç kalmayın. Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız önceden araştırma yapıp öğrenin.

İlk buluşmada süreyi fazla uzatmayın. Görüşme süresini biraz kısa tutmaya gayret edin. Bu nedenle akşam yemeği gibi uzun süreli değil, bir kafede birşeyler içmek gibi kısa süreli buluşma ayarlayın.

Güvenliği elden bırakmayın. Karşınızdaki kişiyi henüz tanımıyorsunuz. Bu nedenle buluşma için gündüz saatlerini ve kalabalık ortamları tercih edin.

Bu buluşmanın hayatınızın dönüm noktası olduğuna kendinizi kaptırmayın. Fazla heyecan ve strese kapılmayın.

Buluşma sırasında ne yapmalıyım?

Görüşme sırasında rahat ve pozitif olun. Tebessümü yüzünüzden eksik etmeyin. Eğer canınız bir şeye sıkılmışsa buluşmaya gitmeyin.

İlk buluşmada genellikle özel konular yerine daha genel konulara girin.

Merak ettiğim şeyleri nasıl sormalıyım?

Elbette karşı taraf hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz sayısız bilgi olacaktır. Bunu yaparken karşı tarafın sınırlarını zorlamamaya ve onu baskı altına almamaya dikkat edin. Soruları peşpeşe sormaktan ve sürekli tekrarlamaktan kaçının. Öğrenmek istediğiniz konuları biraz zamana yayarak ikinci, üçüncü, dördüncü buluşmalarda yavaş yavaş öğrenmeye gayret edin.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular