20.9 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 19, 2022

Mutfak

MUTFAK

Tarih sahnesinde kendi alanını her zaman korumuş ve üstünlüğünü her zaman insanlara kanıtlamış ve insanların vazgeçemedikleri ve yaşam için gerekli olan mekan evlerimizin olmazsa olmaz odalarından olan mutfak ve onların kahramanı kadınlar.

 

 

Sağlıklı bir yaşam ve mutlu bir aile için yenilen sofralarda her akşam farklı yemeklerin çıktığı mutfak bizim besim kaynağımızın mekanıdır. Tabi ki de bunu işleyenler ise annelerimiz eşlerimiz daha ön planda görülmektedir.

 

 

Besin kaynağı olan mutfakta olmazsa olmaz kuralları da bulunmaktadır çünkü besin kaynağımız olduğu kadar kurallara uyulmadığı takdirde hastalıklara davetiye çıkara biliriz. Meyve ve sebzelerin doğru yıkanması gerekir aksi halde sağlık deposu olan sebze ve meyveler bir anda sağlığınızın en büyük tehditçisi haline gelebilir. Kırmızı et satın alırken, etin daha önceden dondurulup dondurulmadığını öğrenmek sağlığınız açısından önem taşır. Eğer et size ulaşan süreçte çözülerek satışa sunulmuş ise eti bekletmeden kullanmak sağlığınız için önemlidir. Satın aldığınız etin daha önceden dondurulup dondurulmadığını siz de anlayabilirsiniz.

 

 

Yedikleriniz, beslenme biçiminiz, aldığınız gıdaların sağlığınız ve bedeniniz etkisi büyüktür. Doğru beslenme biçimlerinin benimsenip, seçilen gıdaların güvenli olarak pişirme, saklama, satın alma, hazırlık sürecine uygun hazırlanıp ve korunması önemlidir.

 

Önceki İçerikruh sağlığı
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular