14.1 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Sağlık ve Gebelik

hamilelik

Sağlık ve Gebelik

Adem ile Havva’nın yaradılışından sonra insanlar çiftleşerek yeni nesiller dünya ya getirmeye başladılar. Allah, Adem babamızın nefsinden Havva annemizi yaratmıştır. Bizlerin de nefsinden birer eş göndermiştir. Bizlerde eşlerimizle birlikte olup neslimizin devamını isteriz. Kim istemez ki bir çocuk dünya ya getirip vatanına milletine hayırlı evlatlar yetiştirmek. Anne adayları öncelikle hamilelik döneminde beslenmelerine dikkat etmek zorundadırlar. Çünkü cenin, gelişme evresinin çoğunu anne karnında ki kordon sayesinde tamamlamaktadır.9 ay 10 gün bu kordon sayesinde anne karnında beslenir.

Çocuğumuz dünya ya gelmeden gebelik testi pozitif çıktığında birçok eksiğini tamamlamaya başlarız. Geleceği ile ilgili planlar yaparız. Seçeceği mesleği bile hazırdır. Herkes çocuğunun doktor, mühendis, mimar olacağına inanır. Hep merak ederiz cinsiyetini gereksiz ve anlamsız bir biçimde. Kız olsa ne olur , erkek olsa ne fark eder. Mesele aslında çocuklarımızın sağlıklı büyümesidir.Sağlıklı çocuk dünyaya getirmek için önce hamilelik , anne adayları için dikkat edilmesi gereken bir zaman zarfıdır. Yüce Yaradan cenini anne karnına koyduğu zaman, annelik duygusunu da annenin kalbine nakşeder ve anneler, çocukları için koruyucu bir kalkan vazifesi görürler. Çocukları zarar görmemesi için ellerinden geleni yaparlar.

Günümüzde annelerimiz artık bir çok bilgiyi internetten bulabiliyor. Hamilelik döneminden doğuma kadar geçen zaman da nelere yapılması nelerin yapılmaması gerektiği , nasıl beslenecekleri ,rahat bir doğum için nasıl bir spor yapılması, yavrusuna süt verebilmek için nasıl besleneceğini internet üzerinden araştırarak bulabilmektedir. Ama girdiği siteler ne kadar doğru yayın yapmakta orası ayrı bir muammadır. Bu aralar bende bir amca adayı olarak sıkça uğradığım gebelik ve çocuk sağlığı hakkında bilgi edindiğim, yazarlarının çoğunun bu konularda araştırma yapıp yazdığına inandığım bu siteye siz anne, baba, amca, hala, teyze adaylarının bakmasını öneriyorum.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Konular