27.9 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 16, 2022

Selülitten Kurtulmak İçin Manyetik Alan Tedavisi

Bu makalede aşağıdaki konulara cevap verilmesi amaçlanmaktadır:

selülitten kurtulma
selülitten kurtulmanın yolları
selülitten kurtulmak
selülitten kurtulma hareketleri
selülitten kurtulma egzersizleri
selülitten kurtuldum
selülitten kurtulmak için
selülitten kurtulmanın en kolay yolu

selülitten kurtulmaGüzelliğine önem veren kadınların en büyük sorunlarından biri selülit. Üstelik şimdi yaz mevsimi gelmişken ve tatil dönemi başlamışken selülit sorunu kadınlar için büyük bir problem olarak ortaya çıkıyor. Selülittten kurtulmanın çok çeşitli yolları var. Şimdilerde manyetik alan tedavisi yöntemiyle selülitlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kadınların şikayetlerinin başında gelen ve hiç bir kadının görmek istemediği selülitler artık Manyetik Alan Tedavisi ile yok edilecek. Eski Mısır’da çeşitli hastalıklar ve iyi şans getirmesi amacı ile kullanılan bu tedavi şimdi de selülit tedavisinde kullanılmaya başlandı. Görülme sıklıklarına göre, en çok basen, bacak, baldır ve karın bölgesinde rastlanılan selülitlerin, önceki yıllarda kadın yaşamında doğal bir süreç gibi kabul edildiğini ancak günümüzde bunun tedavisinin mümkün olduğu belirtildi.

Selülitin temelde dolaşım bozukluğuna bağlı olarak inflamatuar, Sıvı ve toksinlerin yağ dokusunda birikmesi sonucu ortaya çıktığını belirten uzmanlar, son 20-30 yılda yapılan çalışmalarda büyük mesafeler kaydedildiği açıkladı.
Selülit tedavilerinin iki ana bölümde değerlendirildiğini, bunların Fiziksel ve Mekanik Terapiler ile Farmakolojik İlaç Tedavileri olduğunu belirten Doç.Dr.İbrahim Aşkar, temel mantığın ise dolaşımı düzeltmek ve çeşitli ilaçlarla yağ dokusunun yok edilmesine yönelik olduğunu söyledi. Selülitlerin görünümünü azaltmak için basınçlı giysiler, diyet ve çeşitli egzersizlerin etkili olduğunu ve azaltmakta yardımcı olduğunu belirten Doç.Dr.Aşkar, ancak yapılan tedaviler içerisinde selüliti yüzde 100 ortadan kaldıran bir yöntemin bulunamadığını ifade etti. Selülitlerin liposuction veya germe Ameliyatları ile yok edilmesinin zor olduğunu ancak selülitli alandaki diğer problemlerin gözönünde bulundurularak yapılan kombinasyonların daha etkili sonuçlar verdiğini ifade eden Doç.Dr.İbrahim Aşkar şunları söyledi:

Selülitlerden ağrısız ve kansız kurtulun

Selülit, en sık basen ve bacakta özellikle iç ve arka kısımda görülür ki, bu bölgeler daha zayıf manyetik alana sahiptir.Jeomanyetik aktivite vücuttaki dokuların harmonik olarak çalışmasında etkilidir. Bu doğal manyetik alan vücut üzerinde manyetik birim olarak etki gösterir. Sonuçta biyolojik aktivitesine bağlı olarak her organ değişik manyetik alan güçlerine sahip olur. İnsan vücudu ve yer yüzü doğal olarak elektrik ve manyetik alanlar üretir. Modern manyetik alan tedavisi, ağrı, yaşlanmayı önleme ve daha bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Manyetik alan tedavisi kozmetik amaçla da kullanılıyor. Manyetik yüz maskeleri yüzden toksinlerin atılmasını sağlayarak, kırışıklıkları azaltır. Bu da daha genç bir görüntü sağlar. Manyetik alan tedavisi selülitli bölgeye vücudun dışından uygulanır. Manyetik alan elektrik akımı ile oluşturulup, istenilen alana elektrik uyarımı gönderilir; veya mıknatıslar ile istenilen bölgeye devamlı manyetik alan oluşturularak devamlı bir tedavi oluşturulabilir.

Manyetik alan tedavisi yaklaşık otuz seansa kadar çıkabilir. Özellikle dolaşım bozukluğunun olduğu selülitli bölgelerde etkili olur. Her hastada yeterli etki görülemeyeceğinden hastanın dikkatli muayenesi ve değerlendirilmesi gerekir. Tek başına da faydalı olan manyetik alan tedavisi diğer tedavilerle kombine edilerek kullanılır ki, selülit gibi multifaktöriyel bir problemde böylece daha etkili ve daha uzun soluklu sonuca gitmekte faydalı olur. Ağrılı ve kanlı bir uygulama değildir. Bu nedenle herhangi bir yan etkisi yoktur.

TARİHTE İLK OLARAK KRALİÇE KLEOPATRA DÖNEMİNDE KULLANDI

Manyetik alan tedavisinin kullanımı tarihte ilk kez eski Mısır’da kraliçe Kleopatra döneminde başın üzerine konulan bir halka ile şansı ve motivasyonu koruma amaçlı olarak kullanılmıştır. Eski Hindistan’da manyteki alanın çeşitli amaçlarla kullanıldığı saptanırken, M.S. 2.yy’da ise Yunanlı doctor Galen iyileşme için manyetik alanın kullanmıştır. 15.yy’da İsviçreli doktor ve kimyacı Paracelsus manyetik alanın hastalıkları vücuttan uzak tutabileceğini savunmuştur. Bu erken dönem çalışmalara rağmen  manyetik alan tedavisi uzun yıllar boyu alternatif tıpta etkili bir yöntem olarak kullanıldığını belirten Doç.Dr.Aşkar ” Yapılan birçok bilimsel çalışmada manyetik alan tedavisinin ince arter ve kapillerleri açıp genişleterek, dolaşımı arttırdığı saptanmıştır. NASA ‘da yapılan çalışmalarda ise manyetik alan tedavisi Oksijen yetersizliğine bağlı ağrıyı azalttığı belirlenmiştir. Manyetik alan tedavisinin damar duvarlarında kolesterol plakları gibi toksik Madde depolanmasını azalttığı, yada hücresel kalsiyum kanallarına etki ederek, damarları genişlettiği belirlenmiştir.”şeklinde konuştu.

MANYETİK ALAN NEDİR ?

Manyetik alan, her maddenin etrafında bulunan ve onun etkinliğini gösteren bir mesafedir. Bedenlerin etrafında bulunan aura gibi onun tüm fonksiyonlarını etkileyerek enerjisini kontrol eder. Dünyanın ve Güneş Sisteminde bulunan bütün gezegenlerin kendilerine has manyetik alanları vardır. Dünyanın kendi manyetik alanı doğal haliyle en Sağlıklı manyetik alan olanağı sağlar. Manyetik alan, vücut üzerinde manyetik birim olarak etki gösterir. Her hücre mikromıknatıs olarak çalışır. Sonuçta, biyolojik aktivitesine bağlı olarak, her organ değişik manyetik alan güçlerine sahiptir. Jeomanyetik aktivite vücuttaki dokuların harmonic olarak çalışmasında etkilidir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular