24.9 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 25, 2022

Tek Taş Yüzük Modelleri Diva Pırlantada

Tek taş yüzük modelleri, sevgilinize ya da eşinize verebileceğiniz, en güzel hediyelerden bir tanesidir. Özellikle sevgililer gününün sembolü haline gelen tek taş yüzük modelleri, uygun fiyatı ile birçok kişinin alabileceği hediye türleri arasında yer alıyor.

Parlaklığı ve kalitesi ile mücevherlerin içinde en değerlisi olan bu ürün, altın madeni üzerine özel olarak kesimi yapılmış bir şekilde satışa sunuluyor.

Elmas mücevherinin özel teknikler ile kesiminden elde edilen bu ürün, kesim türüne göre de adlandırılıyor.

Tek Taş Yüzük Modelleri Hakkında

Karat yani ağırlık değerine ve parlaklık değerine göre fiyatı değişen bu ürününün, birçok farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan en bilineni ve standart bir kesime sahip olan modeli, tek taş yüzük olarak adlandırılıyor. Parlaklık değeri, ışığı kırması ve yansıtma özelliği ile ölçülüyor. Değerini artıran unsurlardan bir tanesi olan parlaklık değeri, kaliteli bir kesimde kendisini daha çok gösteriyor.

Elmas mücevherinin kesimi, tek taş ürününün kalitesini de belirleyen önemli unsurlardan bir tanesidir. Farklı kesim türleri var, bu kesim türlerinden en kaliteli olanı ve bilineni, Swarovski olarak bilinen kesim türüdür. Bu kesim türünün özelliği, taşın ışığı kırma ve yansıtma özelliğini daha fazla göstermesini sağlamasıdır. Bu sayede, kalitesinin de arttığı söylenebilir.

Altın madeni, tek taş yüzük modellerinde en çok kullanılan, madenlerdendir. Bunun yanı sıra gümüş madeni de kullanılır. Altın madeni, renk olarak beyaz ve sarı olarak tercih edilir. Altın madeninin ayar derecesi, tek taş yüzük modellerinin fiyatını belirleyen unsurlardandır.

Bu ürününün başarısından sonra, üçtaş ve beş taş gibi daha belirgin özelliklere sahip, takı türleri de piyasada satılmaya başlandı. Üçtaş ve beş taş modellerinde, pırlantaların kesim özellikleri, tek taş ürününde olduğu gibidir. Ancak birden fazla pırlantanın, altın madeni üzerinde yer alması, daha şık ve özel bir görüntünün oluşmasını sağlar. Bu yönden bayanlar arasında, bu modellerde beğeni ile kullanılır.

Pırlanta yüzük modellerinin özellikleri ve fiyatları hakkında; Divapirlanta.com sitesinden, ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. Ayrıca tüm ürünler sertifikalıdır.

Önceki İçerikSirkenin Faydaları
Sonraki İçerikÇörekotu: Her Derde Deva

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular