20.5 C
İstanbul
Pazar, Haziran 19, 2022

Yüz Dolgusu

Cilt güzelleştirmede en fazla tercih Dolgu Enjeksiyonları olmaktadır. Bu dolgu enjeksiyonları medikal bir estetik yöntemdir. Özellikle yüzümüzde belirginleşen yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için kullanılan yüz dolgusu yöntemi yüzümüzün bütün bölgelerine kullanılabilen ameliyatsız gençleşme işlemi olarak bilinir. Bu işlem sayesinde yüzümüzde oluşmuş çukurluklar, kırışıklıklar yada buna benzer yaşlanma belirtileri dolgu işlemi ile giderilerek cildimizin daha canlı daha genç ve daha diri olmasını sağlanır. Yüz dolgusu yaptıran kişilerden aldığımız bilgilere göre yakın çevresindeki insanlar bile yaptırdığı işlemi fark etmediğini ama cildinin çok daha genç ve canlı göründüğünü söylemişlerdir. Yani kısacası yüz dolgusu işleminden sonra diğer gençleşme estetiklerinde olduğu gibi yüzünüzde şişme morarma yada kızarıklık gibi belirtiler olmaz. İşlem yapıldıktan hemen sonra normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kaz ayağı dediğimiz göz altı ve göz çevresindeki ince çizgiler, dudak kenarı çizgileri, burun kenarı çizgileri yüz dolgusu yöntemi ile doldurularak derin ya da yüzeysel çizgiler görünmez hale getirilmektedir. Ayrıca bu işlemi asimetrik görünümlü burunun daha simetri olması içinde uygulatabilirsiniz.

Yıllar geçtikçe elmacık kemiklerimizde belirginsizlik ve yanak sarkması görülür yüz dolgusu işlemi sayesinde elmacık kemiklerimiz istediğimiz ölçüde belirginleştirebiliriz yada yüzümüze göre küçülmesi gerekiyor ise küçültebiliriz. En önemli yüz bölgelerinden biri de dudaklar olduğu için dudak dolgusu da bu yöntem sayesinde yapılmaktadır. Dudak dolgusu sayesinde zamanla incelen dudaklarınızın ve özellikle alt dudak sarkmasına sebep olan boşlukların doldurulması ile dudaklarınız eski haline yada istediğiniz hale getirilebilmektedir.

Mucizesi büyük olan bu işlemin uygulaması da bir o kadar basit, zahmetsiz, ve kısa sürelidir. Uzman bir estetiysen tarafından yüzünüzün hangi bölgelerine dolgu uygulanması gerektiği belirlenerek o bölgelere anestezi uygulanır. Daha sonra gereken kadar dolgu işlemi yapılır. Dolgu işlemi çok ince uçlu iğneler ile dolgu maddesinin enjekte edilmesidir. Bu işlem de bittikten sonra yüz dolgusu işlemi son bulur. Çok kısa bir süre hafif bir şişlik olması normal bir durumdur.

Yüz Dolgusunun Uygulandığı Alanlar:

Yanak ve gözyaşı oluğu

Alın

Ağız kenarındaki çizgiler

Çene ve burun

Çene altı

Kaş

– Yar izi olan bölgeler

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular