Bebekler İçin Yoğurtlu Sebze Çorbası

rüyada Abone görmek

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Atkı Görmek

Hamilelikte Ayak Ağrıları

Hamilelik 05 Nisan 2011
5.432

Hamilelik döneminde birçok kadın ayak ağrılarından şikayet etmektedir. Bunun nedeni beden ağırlığının bebeğin büyümesi ile beraber artmasıdır. Beden ağırlığının artması ile ayaklara yapılan basınçta doğru orantılı olarak artmaktadır. Özellikle ayakların orta kısımlarında bu ağrılar daha fazla hissedilmektedir. Bunun nedeni normalde yer ile arası bulunan ayağın orta kısmının aşağıya doğru çökmesidir.

Bu sorunun çözümünde yapabileceğiniz en iyi şey; uygun bir terlik yada ayakkabı kullanmak ya da ayak ağrısına neden olan kasları güçlendirerek ağrıyı azaltmaktır. İlk madde için ortopedik ayakkabı ve terlikler satılmaktadır. Özellikle medikal ürün satan mağazalara giderek sorununuzu anlatırsanız size uygun bir ayakkabı ve terlik önerecektir. Ayak tabanı kaslarını güçlendirmek içinse; hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren çalışmak gerekir. Bunun için yapabileceğiniz en iyi işlem ayağınızın altına bir çarşaf ya da benzeri bir şey sererek bunu ayaklarınız ile bir araya toplamaktır. Bu sayede ayak tabanınızı etkileyen kasları güçlendirmiş olacaksınız.

Dediğimiz gibi bu uygulamayı hamileliğin ilk günlerinden itibaren yaparsanız bebeğiniz karnınızda büyüdüğünde sorun yaşamazsınız.

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

GÜLLÜ BAYIK 03 Ocak 2013

hamileliğimin 18. haftasındayım ve sol ayağımda dayanılmaz bi ağrı var. Üzerine basamaz hale geldim, LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN LÜTFEN 🙁

editör 03 Ocak 2013

Merhabalar;
Hamilelikte bu şekilde vücutta değişik ağrılar başlar ama siz yinede acil olarak doktotrunuza danışın.

Teşekkürler

Naile 22 Şubat 2013

salam.Men Azerbaycandanam.19-cu hafta hamilelikteyim, Ama 11ci haftadan sag ayagimda berk aqrilar hayla davam ediyor.Revmatizm mende coxdan var.ama bu kadar agri yashamdim.ne etmeliyem?

tesekkur ederim.
Naile

editör 23 Şubat 2013

Merhabalar;

Belirttiğinize göre zaten romatizmanızda varmış,hamileliğin meydana getirdiği pek çok değişiklik vardır vücutta ayakta ağrıların olmasıda normal merak etmeyin.Fakat siz yinede doktorunuza danışırsanız daha iyi olur.

Teşekkürler

İlginizi Çekebilir
banner-1
Gebelik Testleri

Gebelik Testleri

15 Ocak 2013
1.585
Hamilelik Tarihi Hesapla

Hamilelik Tarihi Hesapla

20 Aralık 2012
3.156
Hamilelik Dertleri

Hamilelik Dertleri

14 Aralık 2012
1.497
Hamilelikte Varis Kabusu

Hamilelikte Varis Kabusu

12 Aralık 2012
842