Rüyada Bir Yerden Atladığını Görmek

Yeni Sezon Elbise Modelleri

Rüyada Baklava Görmek

Makyajın Püf Noktaları

Saç Hakkında Yanlış Bilinenler

Güzellik 06 Mayıs 2011
6.352

Güzelliğin olmazsa olmazı saçlarınızı ne kadar tanıyorsunuz? Her konuda olduğu gibi saçlar konusunda da pek çok doğru bilinen yanlışlar mevcut. Bunların hepsini birer şehir efsanesi olarak tanımlayabiliriz. Bu yanlışları öğrendiğinizde belki şaşıracak, belki de rahat bir nefes alacaksınız. İşte saçlar hakkında yanlış bilinen gerçekler:

Şampuanlar:

Şampuanlar saça zarar verir ve zayıflatır mı? Şampuanlar saç dökülmesine neden olur mu? Şampuanların saç derisiyle temas ettiği süre çok kısadır. Ayrıca şampuan suda eriyen bir maddedir. Suyla birlikte erir ve durulamayla birlikte ne saçta ne de deride kalıntı bırakmaz. Bu nedenle saçları zayıflatmaz, saç dökülmesine neden olmaz.

Saç Kestirmek:

Saçları kestirmek onları güçlendirir mi? Saç derisinden çıkan saçlar zaten ölü durumdadır. Bu nedenle onların kesilmesinin bir faydası yoktur. Saç kestirmek sadece saçların güzel görünmesini sağlar o kadar.

Saçları Sık Sık Yıkamak:

Saçları sık sık yıkamak saça zarar verir mi? Saçların sık sık yıkanması saça zarar vermez. Yıkama sırasında saçların dökülmesi zaten düşecek olan saçların düşmesini kolaylaştırmaktadır. Günde ortalama 100 kadar saç telinin dökülmesi normaldir. Eğer başınızın herhangi bir bölgesinde seyrekleşme veya kelleşme durumu yoksa korkacak bir durum yoktur. Saçların sağlıklı kalabilmesi için şampuandan sonra saç kremi kullanmanız faydalıdır. Saç kurutma makinesini de saçlarınıza fazla yaklaştırmamanız gerekir.

Saç spreyi, Jöle, Köpük Kullanmak:

Saç spreyi, köpük, jöle ve waxlar saça zarar verir mi? Bu ürünler saç derisine işlemedikleri için saça da herhangi bir zarar vermezler. Saçların uzamalarına da herhangi bir etkileri yoktur. Saç uçlarının kırılması aşırı taramaktan, çok sıcak saç kurutmaktan ve boyamaktan kaynaklanır. Saça sert davranmamak çok önemli ve tedavisinde hassas olunmalıdır. Bu sebepten saçı korumak için düzeltici kremler kullanmak çok önemli. Kırık uçlardan kurtulmanın tek yolu onları kesmektir.

Saçları Kazımak:

Saçların kazınması daha gür ve sık çıkmasını sağlar mı? Maalesef sağlamaz. Saçın daha çok görünmesinin sebebi ince olan uçların kesilmesidir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

sezen aycı 11 Mayıs 2011

kçükken benim saçlarımı da kazımışlardı çok zayıf çıkıyordu saçlarım. sonradan düzeldi ama kazımaktanmı oldu bilmiyorum. şimdi çok sık saçlarım var nazar değmesin 🙂

İlginizi Çekebilir
banner-1
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

25 Kasım 2015
747
Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

25 Kasım 2015
657
Meme Silikonu

Meme Silikonu

14 Nisan 2015
639
Muhteşem Ev Yapımı Maskeleri

Muhteşem Ev Yapımı Maskeleri

22 Mart 2015
1.446
Yemek Tarifleri